YOĞUN BAKIMDAKİ DOULUK YÜZDE 37'YE GERİLEDİ
Haber
07 Haziran 2021 - Pazartesi 16:42 Bu haber 1269 kez okundu
 
YOĞUN BAKIMDAKİ DOULUK YÜZDE 37'YE GERİLEDİ
Alınan tedbirler ve kapanma kararlarının ardından vakalardaki düşüş hastanelerin yükünü de azaltıyor. İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Fatih Aydın, yoğun bakım doluluk oranı 37,5’e düştüğünü açıkladı.
Sağlık Haberi
YOĞUN BAKIMDAKİ DOULUK YÜZDE 37'YE GERİLEDİ

Ordu İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Fatih Aydın Vaka sayılarının azalmasıyla birlikte hastanelerin kapasite ve doluluk oranlarında da düşüş yaşandığını belirtti.

 

Dr. Fatih Aydın, “Hastanelerimizin servis doluluk oranı 22,3, yoğun bakım doluluk oranı 37,5, mekanik ventilatör doluluk oranı ise 15,3’e kadar düşmüş durumdadır. Aşılama çalışmalarında ise gayet iyi durumdayız. İlimizde, bugüne kadar 219.622 birinci doz aşı, 167.683 ikinci doz aşı olmak üzere toplam 387.305 doz aşı yapıldı. Bundan sonraki süreçte Sağlık Bakanlığımızın yapacağı çalışmalar doğrultusunda Ordu ili genelinde aşılama kampanyalarına ağırlık vererek, süreci devam ettireceğiz. Bunun yanı sıra pozitif vakaların temaslılarının tespiti için yürütülen filyasyon çalışmalarımız da hız kesmeden devam ediyor. Ayrıca, vakaların kaynağına yönelik çalışmalarda da bulunduk. Buna göre de tedbirlerimizi alıyoruz”

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: YOĞUN, BAKIMDAKİ, DOULUK, YÜZDE, 37'YE, GERİLEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı