TURNASUYU YAŞAM VADİSİ'NDE ÇALIŞMALAR BAŞLADI
Haber
23 Ekim 2021 - Cumartesi 15:09 Bu haber 1002 kez okundu
 
TURNASUYU YAŞAM VADİSİ'NDE ÇALIŞMALAR BAŞLADI
Turnasuyu Yaşam Vadisi projemizde üst yapı çalışmalarına başladıklarını söyleyen Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, “Çalışmalarımız oldukça hızlı ilerliyor. Birinci etabı en kısa sürede tamamlayıp hizmete açmak istiyoruz.” dedi.
İlçeler Haberi
TURNASUYU YAŞAM VADİSİ'NDE ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Alt yapı çalışmaları tamamlandıktan sonra imar durumuyla ilgili sürecin bitmesiyle birlikte Gülyalı Turnasuyu Yaşam Vadisi projesinde üst yapı çalışmalarına başlandı. Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, TV52’de canlı yayınlanan Sözün Özü programında üst yapı çalışmaların başladığının müjdesini vererek projeyle ilgili ayrıntıları kamuoyuyla paylaştı.

 

Turnasuyu Yaşam Vadisi projesinin sadece Gülyalı’ya değil bölgeye değer katacak bir içeriğe sahip olduğunu belirten Başkan Tepe, “Turnasuyu Vadisi doğal yapısıyla başlı başına bir yaşam alanı. Ordu’ya en yakın konumda bulunan bu alanda peyzaj düzenlemeleri gerçekleştirerek yürüyüş yolu, bisiklet yolu, çocuk parkı donatılarını ekleyeceğiz. Şehrin gürültüsünden bunalan herkesin doğayla baş başa kalabileceği; içerisinde kafe, mesire alanları, tuvalet, otopark gibi tesis hizmetlerinin yer aldığı bütüncül bir projeyi hayata geçiriyoruz. İlçemize, şehrimize ve bölgemize hayırlı olsun” dedi.

 

BİRİNCİ ETABI EN KISA SÜREDE HİZMETE AÇMAK İSTİYORUZ

Turnasuyu Yaşam Vadisi projesinin büyük bir proje olduğunu ve etap etap çalışmaları tamamlamayı hedeflediklerini ifade eden Başkan Tepe, “Çalışmalarını sürdürdüğümüz alan I. Etabı oluşturuyor. Bu alanda göreve başladıktan hemen sonra alt yapı çalışmalarını başlatmıştık. Zemin dolgusu ve tesviye çalışmalarının ardından imar durumuyla ilgili süreci beklemek durumunda kaldık. Artık üst yapıya başlamış bulunuyoruz. Bisiklet ve yürüyüş yolu zeminleri hazırlandı. Aydınlatma üniteleri, elektrik hatları ve kanalizasyonla ilgili gerekli yapılar oluşturuldu. Çalışmalarımız oldukça hızlı gidiyor. Birinci etabı en kısa sürede tamamlayıp hizmete açmak istiyoruz” dedi.

 

ENGELLEMELERE RAĞMEN PROJELERİMİZİ HAYATA GEÇİRMEKTE KARARLIYIZ

Üst yapı çalışmalarının başladığını kamuoyuyla ilk kez paylaştıklarını söyleyen Başkan Tepe, “Daha önceki çalışmalarımızda da gördük ki sorunların çözümü ve ilçeye değer katmak için geliştirdiğimiz her projede olmadık yerlerden türlü engellerle karşılaştık. Biz de artık projelerimizi belli bir seviyede tamamladıktan sonra kamuoyuyla paylaşma yoluna gidiyoruz. Her ne olursa olsun, Gülyalı’ya ve Gülyalılıya olan hizmet sözümüzü yerine getireceğiz” dedi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: TURNASUYU, YAŞAM, VADİSİ'NDE, ÇALIŞMALAR, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı