'TMO'NUN ALTINDAKİ FİYATA FINDIK SATMAYIN'
Haber
10 Eylül 2021 - Cuma 13:57 Bu haber 13356 kez okundu
 
'TMO'NUN ALTINDAKİ FİYATA FINDIK SATMAYIN'
TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal, Ordu’da fındık alım noktalarında incelemelerde bulundu. TMO’nun üreticinin getireceği tüm fındığı alabilecek hazırlığı olduğunu belirten Güldal, “Üreticiler, TMO’nun alım fiyatının altında fındık satmasınlar” dedi.
Fındık Haberi
'TMO'NUN ALTINDAKİ FİYATA FINDIK SATMAYIN'

Toprak Mahsulleri Ofisi, Ordu’nun Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçesindeki fındık alım noktalarında incelemelerde bulundu. Genel Müdür Güldal, şuana kadar 2 bin 507 üreticiden alınan fındıkların 75 milyon TL tutarındaki ödemesini gerçekleştirdiklerini belirtti.

 

15 bin üreticinin 30 bin tonun üzerinde fındık vermek için randevu aldığını hatırlatan Güldal, “Ünye ve Fatsa’daki TMO alım noktalarımızı ziyaret ederek yoğun bir şekilde devam eden fındık alımlarımızı yerinde inceledik. TMO'nun belirlemiş olduğu fiyatların altında hiçbir şekilde fındıklarını satmasınlar. Mutlaka TMO fiyatlarını referans alsınlar. Üzerine satarlarsa bereketli olsun. Ama altına düşmesinler. Emeklerine yazık olur. TMO bu noktada hazır. Alım noktaları hazır. Randevularımız açık. Üreticilerimizi bekliyoruz.”

 

Üreticilerin TMO’ya yoğun ilgi gösterdiğini belirten Genel Müdür Güldal, daha sonra Altınordu’daki alım noktasını ziyaret ederek, “Ordu Şube Müdürlüğümüzü ziyaret ederek personelimizle bir araya geldik. Fındık alımlarının yoğun olduğu bölgedeki piyasaları yakından takip eden personelimizden faaliyetlerimiz hakkında bilgi aldık.”

 

Aldıkları fındıkların fiyatının 30 liraya kadar geldiğini belirten Güldal, “Alım noktamızda bulunan üreticimiz Ferda Çonkara’nın yüksek kaliteli ürününü 29.15 TL/kg den aldık. Fındıkta önemli olanın kalite ve verim olduğunu bir kez daha vurgulayarak üreticilerimize bol ve hayırlı kazançlar dilerim.” dedi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: 'TMO'NUN, ALTINDAKİ, FİYATA, FINDIK, SATMAYIN',
Yorumlar
Haber Yazılımı