SENDİKALARDAN UMUDUNU KESEN SAĞLIKÇILAR SAHADER'İ KURDU
Haber
05 Temmuz 2021 - Pazartesi 14:36 Bu haber 2214 kez okundu
 
SENDİKALARDAN UMUDUNU KESEN SAĞLIKÇILAR SAHADER'İ KURDU
Üyesi oldukları sendikalardan umudunu kesen sağlık çalışanları Sağlık Çalışanları Hak ve Mücadele Derneği’ni kurdular. SaHaDer Ordu İl Temsilcisi Arzu Yıldırım, “Herhangi bir dini siyasi ve ideolojik görüş ve yakınlığımız olmamakla birlikte tek amacımız mali ve özlük hak ve kazanımlarımız” dedi.
Sağlık Haberi
SENDİKALARDAN UMUDUNU KESEN SAĞLIKÇILAR SAHADER'İ KURDU

Üyesi oldukları sendikalardan umudunu kesen Türkiye genelindeki sağlık çalışanları tarafından kurulan Sağlık Çalışanları Hak ve Mücadele Derneği (SaHaDer) Ordu'da da teşkilatlandı.

 

Sosyal medya üzerinden harekete geçerek kısa adı SaHaDer olan sağlık çalışanları hak ve mücadele Derneğini kurdu derneğin sağlık çalışanları arasında yoğun ilgi gördü belirtilirken birkaç ay içerisinde 50'nin üzerinde İle Temsilcilik verildi.

 

SaHaDer Ordu İl temsilciliğine getirilen Ünye Devlet Hastanesi yoğun bakım hemşiresi olan Arzu Yıldırım derneğin kuruluş amacını ve faaliyetlerini anlatarak, “Sağlık Çalışanları Hak ve Mücadele Derneği Ordu il temsilcisiyim. Ünye Devlet Hastanesinde yoğun bakım hemşiresiyim. Kısa adı SaHaDer olan derneğimizin merkezi Samsun’dur. Türkiye genelinde 41 ilde temsilciliği mevcut. Kasım ayında oluşan derneğimizin bine yakın üyesi var, Derneğe kayıtlı üye sayımız 830. Herhangi bir dini siyasi ve ideolojik görüş ve yakınlığımız olmamakla birlikte mali ve özlük haklarımızın kazanımı için irtibatta bulunduğumuz tüm siyasi parti ve oluşumlara eşit mesafede, sorunlarımızı ve taleplerimizi dile getirmekteyiz.”

 

Tüm sağlık çalışanlarını derneklerine üye olmaya davet eden Hemşire Arzu Yıldırım, “Ağustos ayında Ankara’da gerçekleştireceğimiz yürüyüş eylemi için tüm sağlık çalışanı arkadaşlarımızın ve vatandaşlarımızın sesimize ses gücümüze güç vermelerini bekliyoruz. Sağlık çalışanı arkadaşlarımızın üye olmaları için benimle irtibata geçmelerini istiyorum.” dedi. 

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: SENDİKALARDAN, UMUDUNU, KESEN, SAĞLIKÇILAR, SAHADER'İ, KURDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı