ORDU'NUN GURURU BERNA TUT
Haber
27 Temmuz 2021 - Salı 13:35 Bu haber 894 kez okundu
 
ORDU'NUN GURURU BERNA TUT
9 yıldır Türkiye Şampiyonu, çok sayıda Türkiye rekoru kıran 22 yaşındaki Berna Tut, Ordu’nun gururu olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.
Spor Haberi
ORDU'NUN GURURU BERNA TUT

Ordu’da yaşayan ve 22 yaşında Milli Sporcu Berna Tut, Muay Thai, Wushu Kungfu ve Kick Boks Spor branşlarında sayısız müsabakaya katılarak, 9. Türkiye şampiyonluğu, 5 defa Wushu kungfu Türkiye şampiyonluğu,1 defa Muaythai Türkiye şampiyonluğu, 2 defa Kyokushin Karate Türkiye şampiyonluğu, 1 defa Kickboks Türkiye şampiyonluğu, Wushu Kung-fu Büyükler Avrupa Üçüncülüğü, Wushu kung-fu Büyükler Akdeniz Oyunları Şampiyonluğu, Wushu Kungfu Gençler Dünya Üçüncülüğü elde etti.

 

Muaythai Büyükler Avrupa Kupası Şampiyonluğu (EMF) ve Kyokushin Karete Gençler Avrasya Üçüncülüğü da olan Milli Sporcu, Berna Tut 2016 yılında Ordu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor öğretmenliği bölümünde eğitim hayatını devam ettiren 5 branşta önemli dereceleri olan milli sporcu 2021 yılında Beden Eğitimi Bölümünden mezun oldu.

 

Efsane Şampiyon olma yolunda giden ve Ordu’nun yanı sıra Karadeniz’in gururu olan dünya dereceli bayan sporcu olma özelliğini elinde bulunduruyor.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ORDU'NUN, GURURU, BERNA, TUT,
Yorumlar
Haber Yazılımı