FINDIKTA CEP TERASA HİBE DESTEĞİ VAR
Haber
09 Ağustos 2022 - Salı 21:40 Bu haber 2758 kez okundu
 
FINDIKTA CEP TERASA HİBE DESTEĞİ VAR
Fındık Haberi
FINDIKTA CEP TERASA HİBE DESTEĞİ VAR

Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel üretim Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi kapsamında uygulanan "Fındık Yetiştiriciliğinde Cep Teras Uygulama Projesi" çerçevesinde 10'un üzerinde eğim olan fındık bahçelerinde cep teras kurulumu desteklenecek.

 

Başvurular 22 Ağustos Pazartesi günü mesai bitimine kadar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine yapılacağını duyuran Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü açıklamasında şöyle denildi;

 

Başvuru Sahipleri İle İlgili Özel Hususlar;

Proje kapsamında en az 3 dekar en fazla 5 dekar büyüklüğündeki fındık bahçelerinin cep teras kurulumu için demir kazık ve kafes tel verilecektir. Bahçelerin kurulumu ve işçilik üreticiler tarafından karşılanacaktır.

 

Kiralık arazide yatırım yapacak olanlar için ise kiralama süresi en az 2027 yılı Aralık ayına kadar devam etmelidir. (Arazi durumunu gösterir tapu kaydı veya kiralama belgesi başvuru esnasında sunulacaktır)

 

Bahçelerin örnek teşkil etmesi açısından çevrede görünür bir konumda olması tercih edilir.

 

Başvuru sahibi Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS)'ye kayıtlı olmak zorundadır. ÇKS'ye kayıtlı olmayan kişiler projeden faydalanamayacaktır. Projeden faydalanmak isteyenlerin güncel ÇKS Belgesine sahip olmaları gerekmektedir. Projeden faydalanmak için arazi kiralamış olanların kiraladıkları arazileri ÇKS sisteminde de üzerlerine almaları gerekmektedir. (Güncel ÇKS Belgesi hibe sözleşmesi imzalanmadan önce sunulmak zorundadır)

 

Başvurular bizzat yapılacak olup, kadınlar öncelikli olacaklardır. Projeden faydalanmak isteyen kişilerin bu faaliyeti en az 5 yıl boyunca sürdürmeyi taahhüt etmesi gerekmektedir.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: FINDIKTA, CEP, TERASA, HİBE, DESTEĞİ, VAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı