BORSA BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Haber
12 Eylül 2022 - Pazartesi 15:07 Bu haber 3548 kez okundu
 
BORSA BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Ekonomi Haberi
BORSA BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcısı ve Fındık Komisyoncusu Osman Çakmak, Ordu Ticaret Borsası Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

 

1 Ekim’de yapılacak olan OTB kongresinde aday olduğunu belirten Çakmak, başkan seçildiği takdirde borsa binası önünde Ferrero firmasına karşı imza kampanyası başlatacağını söyledi.

 

Adaylığı ile ilgili açıklamalarda bulunan Osman Çakmak, “Arkadaşlarımla birlikte Ordu Ticaret Borsası başkanlığına adaylığımı açıklıyorum. Borsayı daha aktif hale getireceğiz. Başkan seçildiğimde ilk iş olarak borsa binası önünde fındıkta kartel olan Ferrero firmasına karşı imza kampanyası başlatacağız. Bu imza kampanyası fındıkta haksız rekabetin ortadan kalkması ve kabuklu fındıktan bu şirketin elini ayağını çekmesi, üreticimizin, esnafımızın mağduriyetini gidermek için başlatacağız. Ve devletimizin en yetkili kurullarına bu imza kampanyasını ileteceğiz. ” dedi.

 

Çakmak ayrıca, Ordu’da bulunan 300 fındık tüccar ve manavın ancak yüzde 5’inin Ferrero’ya fındık satabildiğini, diğerlerinin düşük fiyata fındık satmak zorunda kaldıklarını ve mağdur olduklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: BORSA, BAŞKANLIĞINA, ADAYLIĞINI, AÇIKLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı