90 BİN TAŞERON KADROYA ALINIYOR
Haber
24 Eylül 2022 - Cumartesi 00:17 Bu haber 2677 kez okundu
 
90 BİN TAŞERON KADROYA ALINIYOR
Ekonomi Haberi
90 BİN TAŞERON KADROYA ALINIYOR

Bakan Bilgin, "EYT ile ilgili çözüm aşamasına geldik. Onunla ilgili dosyayı tamamladığımızda kamuoyuyla paylaşacağız" dedi. Bakan Bilgin ayrıca 90 bin taşeron işçinin kadroya geçmesi için çalışmaların tamamlandığını duyurdu.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Hak-İş) Genel Başkanı Mahmut Arslan’ı ziyaret ederek, Necati Çelik Toplantı Salonu’nda basın açıklamasında bulundu.

 

Bilgin, Aralık ayında asgari ücretin yeniden değerlendirileceğini hatırlatarak, “Enflasyonun tahribatını dikkate alarak yeni bir değerlendirme sonucunda kararımızı açıklayacağız. 3600 düzenlemesiyle kamu personeli arasında yaklaşık 6 milyona yakın bir çalışanın emeklilikteki hayatını düzenleyecek ciddi bir reforma imza attık. EYT sorunu 99 öncesi işe başlayanların karşılaştığı emeklilikle ilgili bir sorundur. Prim gün sayısını doldurmuş olan, yılı tamamlamış olanların karşılaştığı bir sorun, yaşla ilgili bir problemdi onunla ilgili bir çözüm aşamasına geldik.

 

90 BİN TAŞERON KADROYA ALINACAK

696 sayılı KHK ile kadroya geçişlerde kararname dışında kalan işçiler için de çalışma yürütüldüğünü ifade eden Bakan Bilgin, “Yaklaşık 1 milyon işçi kamuya geçti ama o günün şartlarında 90 bin işçi kapsam dışında kaldı. Onların kamuya geçmesi için gerekli çalışmalarımızı tamamladık. Onun da belli bir aşamadan sonra uygulamaya sokulacağının haberini vermek isterim” dedi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: 90, BİN, TAŞERON, KADROYA, ALINIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı