Nuri KAHRAMAN GENEL BAŞKANIMIZ ORDU’DAYDI…
Yazı Detayı
21 Eylül 2021 - Salı 13:11 Bu yazı 744 kez okundu
 
GENEL BAŞKANIMIZ ORDU’DAYDI…
Nuri KAHRAMAN
nurikahramann@hotmail.com
 
 

Geçtiğimiz Perşembe, bu Eylül’ün 5 perşembesinin ortancasıydı. O gün şehrimiz EYLÜL GAZELİ, ORTANCA GÜZELİ diyebileceğimiz müstesnâ bir gün yaşadı. Ordu Şûbesi’ni yürüttüğümüz TDED’in kurucu genel başkanı buradaydı.  

 

GÜZEL ŞEHİR, ÖZEL GÜN, ÖZGE MİSÂFİR… 

Ekrem ERDEM,1948 Sivas doğumlu. Sivas Erkek Öğretmen Okulu, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü mezunu. 1966-1973 yılları arasında öğretmen olarak görev yaptı. Ayrıca Başbakanlık Arşiv Genel Müdürlüğünde çalıştı. Birçok sivil toplum örgütünün kurullarında ve yönetiminde görev üstlendi. 20.22. ve 24. Dönemde Ak Parti'den İstanbul Milletvekili seçildi. Evli ve 5 çocuk babası olan Erdem’in, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Kurucu Genel Başkanlığı görevi hâlen devam etmektedir. 

 

O gün, Suşehri’nden bizi aradıklarından yaklaşık 3 saat sonra Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Dr. Mehmet Hilmi GÜLER Bey’in makâmında bir aradaydık. Yanlarında Suşehri Belediye Başkanımız Sn. Fazlı YÜKSEL bey de var. Eşleriyle birlikte 4 kişi ve bizler olarak belediyedeyiz. Sohbet, muhabbet, ikramlar derken zaman su gibi akıyor. 

 

ENSAR KİTAP-KAHVE’DE TOPLANTI 

Vakfın Boztepe Salonu’na geçtik. Burada genel başkanımız TDED Ordu Şûbe Yönetim Kurulumuzla bir toplantı yaptı. Listeyi önüne alarak mevcutlarla tek tek tanıştı, gelmeyenler noktasında da sorgulayıcı olup bu isimleri bize tekrar arattı. Gelemeyecek olanların mazeretlerini sordu. Toplantılara katılmayanlarla ilgili duyarsızlık gösterilmemesi, devam edenlerle değiştirilip öyle yola gidilmesi gerektiğini belirtti.  

 

Diğer yandan, şûbe olarak güzel bir mekânımızın olması gerektiğini hatırlattı. Bunun için yer arayacağız, yetkililerle irtibat kurarak güzel bir merkez oluşturacağız. Ben de gerekeni yapacağım; bugün Boztepe’de hâzirûna durumu arz edeceğim. Siz de tâkipçisi olacak, Ordu’ya güzel bir mekân kazandıracağız inşâllâh.  

 

BOZTEPE’DE “DOĞA” PROGRAMI 

Daha sonra, Boztepe’ye çıkıldı. Doğa restorandayız. Burada Milletvekilimiz Dr. Şenel YEDİYILDIZ, Ak Parti İl Başkanımız Hâlit TOMAKİN, OBB Danışmanı şâir-yazar Burhan SAKALLI, OBB İnsan Kaynakları ve Eğitim Dâire Başkanı Sait İNAN Beyler, İl Kültür Müdürü Uğur TOPARLAK, Altınordu Millî Eğitim Müdürü Onur BEKYÜREK, ayrıca Ordu’nun yazar, şair ve kültür insanları yanında kimi sivil iş adamı, yönetici, bürokrat ve STK’lardan yetkililer de var.  

 

TDED Ordu Şûbesi olarak düzenlenen ve OBB’nin ev sâhipliğinde gerçekleşen programda konuşan Başkan Dr. Mehmet Hilmi GÜLER, üstadımız, büyüğümüz, ağabeyimiz Ekrem ERDEM’i ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Kendisiyle çok ortak hâtıralarımız var. 90’lı yılların başlarında bu yana gerek İstanbul’da, gerek Ankara’da, dâvâmızla ilgili tüm süreçlerde berâberdik. Allâh’ın izniyle çok ilklere imza attık. Kendileri anlatacaktır; teşekkür ediyor, toplantımızın hayırlara vesîle olmasını diliyorum dedi.  

 

Bu iki zirve ismin ortak ve kadim 3.sü diyebileceğimiz vekilimiz Dr. Şenel YEDİYILDIZ da Başkanımıza hoş geldin, sefâlar getirdin, şeref verdin dedikten sonra eski günlerinin özlem ve tadını ihsasla berâber sözü uzatmadan sahibine bırakmayı tercih etti.  

 

SİZ OLMASANIZ NE ANLAMI VAR?! 

Başkanımız Ekrem Erdem; öncelikle OBB olmak üzere, böyle güzel bir ortamda, böyle güzel bir programın yapılmasında emeği geçenlere, vesîle olanlara, özellikle de katılımcılara teşekkür etti. Çünkü dedi, siz olmasanız bizim burada bulunmamızın hiçbir anlamı yok.   

 

Daha sonra derneğin kuruluş amaç ve safhalarını, mecliste yapılan dil merkezli kanun teklifi ve kabulü süreçlerini anlattı. Dernek olarak yapılan belli-başlı çalışma ve icraatlara değindi. Her ay yayınlanan DİL ve EDEBİYAT’tan söz etti. Olağan HİKÂYE ve ŞİİR Dergileri ile hakemli Akademik dergiyi tanıttı. Bir de ÇOCUK DERGİSİ çalışmalarının bulunduğunu müjdeledi.  

 

YER-YURT, MEKÂN, İMKÂN… 

Bunları neden yapıyoruz? Çünkü dil de edebiyât ta çok önemli. İnsanın değeri dili kadardır. İnsan kıyafetiyle karşılanır, diliyle uğurlanır. Dini bile dil ile öğreniyoruz. Dil yetersizse dîni de tam mânâsıyla anlayamazsınız. İşte, TDED olarak yaptığımız bütün gayretler, çalışmalar bunun için.  

 

2008’de kurduğumuz derneğimizin Genel Merkezi Eyüp Sultan’da. Ordu’da da bir şubemiz var. Yeni bir yönetim oluşturmuşlar. Heyecanlılar. Eskiyi unutturmak, bir şeyler yapmak istiyorlar. Ama bu, bir merkez olmadan olmaz. Bunu temin gerekli. Burada bulunuşumuzun sebebi biraz da bu. Bu arkadaşlarımıza destek olalım. Yer bulalım; amaçlarını gerçekleştirecekleri mekân ve imkânı sağlayalım inşâllâh.  

 

Daha sonra söz alan OBB Başkanı Dr. M. Hilmi GÜLER, biz araştıralım, onlar da araştırsın, bir yer bulunduğu takdirde yardımcı olacağımızdan şüphe edilmesin, bu bizim için bir görevdir diye karşılık verdi.  

 

Milletvekilimiz ve diğer yönetici ve yetkililer de başkanın sözlerini onaylayıp kendilerinin de katkı vereceklerini belirttiler.  

 

“GENÇLİĞİN GÖNLÜNDE DİL, EDEBİYÂT ve KÜLTÜR” 

Boztepe’den sonra sıra, konu başlığı; “GENÇLİĞİN GÖNLÜNDE DİL, EDEBİYÂT ve KÜLTÜR” olan programa geldi.. Güzel bir başlık. Bunun içine neler sığmaz ki! Son 50, özellikle 20-30 yılın siyâsî, ictimâî mukadderâtında görünür ya da görünmez şekliyle aktif rol oynamış bir isim neler anlatmaz ki! Gerçekten anlatan akıcı anlattı, gençler de güzel dinlediler. Şehrin ileri gelenleri ve yetkililer de oradaydılar.  

 

YAMYAM DA, VAHŞÎ DE BATILI… 

Dil, edebiyat önemlidir dedik, bakınız bu kanallar yoluyla bizi kendi değerlerimize yabancılaştırdılar. Eserlerinde din adamlarını alaya aldılar, dindarları küçümsediler. Bizi bizden uzaklaştırdılar. Diğer yandan Afrikalıyı yamyam, kızıl deriliyi diri diri yakan vahşîler, batılıları medenî gösterdiler. Teksas, Tommiks kitaplarında bunları işlediler. Aslında yamyam olan batıdır. Hâlâ öyledir.  

 

Dolayısıyla şimdi artık sesimizi yükseltecek, gerçekleri haykıracak, bu medeniyeti düştüğü yerden kaldıracak romanlara, hikâyelere, dizilere, masallara ihtiyaç var. TDED olarak yapmaya çalıştığımız da kısaca bu.  

 

TAYYİP BEY’İ “TAYYİP BEY” YAPAN! 

Tayyip Bey’i Tayyip Bey yapan dilidir, hitabetidir. Bu neyle oluyor? 

Sevgili gençler, her türlü başarı azimle, istekle, okumakla, öğrenmekle, yaşamakla, çile çekmekle oluyor. Yâni pişmekle. Allâh yolunuzu açık etsin… 

 

Kendinizi çok iyi yetiştirin. İyi hazırlanın. Yaptığınız işi 1 numara yapın, peşi gelir. Kimse önünüzü kesemez! 

 

DÜNYÂNIN GELECEĞİ DE SİZSİNİZ! 

Gelecek sizsiniz. Ülkemizin olduğu kadar Almanya’nın, Fransa’nın, tüm dünyanın geleceği sizsiniz. İnsanlık târihi göçlerle doludur. Özellikle Anadolu’muzun târihi. Ülkemiz âdetâ dünyanın merkezi. Medeniyet, adâlet bizde. Gençlik bizde. Bu mânâda göçmenler de bizim için bir kazanç. Sizler başta olmak üzere bu genç mevcudiyetle gelecek bizim olacak inşâllâh. 

 

Başkan, sözlerini tüm gençleri burada bulunuşlarından dolayı tebrik edip başarılar dileyerek tamamladı, bu güzel program ve ev sâhipliği dolayısıyla da herkese teşekkürlerle kürsüden ayrıldı.  

 

HİTÂMUHÛ MİSK ve ÇİÇEK… 

Programın sonunda OBB Başkanı Dr. Hilmi GÜLER ve Ak Parti Ordu Gençlik Teşkilâtı’nca Başkanımız Ekrem ERDEM’e çiçek takdim edildi. O da bir jest olarak, bir dâvâ adamının eşi olmanın sıkıntılarını hatırlatma ve teşekkür sadedinde iltifatlarla berâber çiçeği salonun alkışları eşliğinde eşine takdim etti. 

 

Vel’hâsıl güzel yurdumuzun güzel sıfatlı ili Ordumuz madden mânen daha da güzelleşmesi adına Eylül’ün gazellerinin de eşlik ettiği güzel bir gün yaşadı o gün. Buna vesîle olan Ekrem ERDEM Başkanımıza, eşlik eden Suşehri Belediye Başkanımız Sn. Fazlı YÜKSEL Bey’e ve her ikisinin eşlerine teşekkürler ederken, fiilen ve de bizzat bu güzelliğe katkıda bulunan cümleye de sevgiler, saygılar sunuyoruz wes’selâm…  

 
Etiketler: GENEL, BAŞKANIMIZ, ORDU’DAYDI…, ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
04 Ekim 2021
YEDİTEPE’DEN BOZTEPE’YE, ORDU’DA GÜZEL BİR GÜN…
250 Okunma.
06 Ağustos 2021
KİRİNTİYİ ELİME KAÇIRDIM DİYE?
418 Okunma.
04 Ağustos 2021
HOCALAR TALEBELER YORUMLAR…
197 Okunma.
03 Ağustos 2021
ORDU’DAN KONYA’YA, BAYRAM’DAN SEYRAN’A…
239 Okunma.
15 Temmuz 2021
15 TEMMUZ DESTANI
380 Okunma.
14 Temmuz 2021
MİLLET'İN KALBİ, ŞEHRİN BAHÇESİ...
219 Okunma.
11 Temmuz 2021
ALLAH'TIR İLK SÖZÜMÜZ, İMAN DOLU ÖZÜMÜZ...
293 Okunma.
08 Temmuz 2021
HER HAFTA DÜĞÜNLER, HER GÜN BAYRAMLAR!...
551 Okunma.
29 Haziran 2021
NEREYE-SİN?
290 Okunma.
24 Haziran 2021
KİRAZ AYI DUT YAĞMURU KESTANE ÇİÇEKLERİ…
302 Okunma.
03 Haziran 2021
NİSA’DAN DERSLER; ÇAĞDAN İBRETLER…
673 Okunma.
11 Mayıs 2021
RAMAZAN MUTLULUĞU BAYRAM SEVİNCİ
572 Okunma.
19 Nisan 2021
YENİ RAMAZANLAR ESKİ ÇOCUKLAR!...
686 Okunma.
31 Mart 2021
TÜRKİYE İNSANLIĞIN BABA OCAĞIDIR!
1139 Okunma.
25 Mart 2021
KİTAPLAR, DOSTLAR; BAYO, BURGAZ YA DA ‘ALLÂH cc KİMLERE KIYAMAZ?’
393 Okunma.
18 Mart 2021
MEŞAYIH'IN YILDIZI, HEPİMİZİN HOCASIYDI...
309 Okunma.
02 Şubat 2021
MEHMET ÇAVUŞOĞLU, NUR VERGİN, CEMİL MERİÇ…
667 Okunma.
25 Ocak 2021
HASRETE YOLCULUK
1009 Okunma.
19 Ocak 2021
KADİM BAŞŞEHİR, ULVİ HATIRALAR
1423 Okunma.
04 Ocak 2021
YILIN 1’İ, CUMA’NIN İLKİ…
3351 Okunma.
28 Aralık 2020
...ASLININ ASLI!
2110 Okunma.
20 Aralık 2020
DÜNYA NİÇİN?
2883 Okunma.
14 Aralık 2020
KARANTİNA SÜRECİMİZ GÖNÜL DAĞI, RUMELİ, KARABAĞ…
2147 Okunma.
06 Nisan 2020
KORONA da NE Kİ? BATI HEP VARDI!...
15938 Okunma.
02 Nisan 2020
GÜRUH-NAME
1162 Okunma.
26 Mart 2020
KORONA HİSLERİ
1979 Okunma.
27 Şubat 2020
YEDİ DÜVEL ŞARKI GAZEL!...
3546 Okunma.
18 Şubat 2020
MEŞAYIH’TA FECİR AYDINLAR’DA SABAH!...
1711 Okunma.
16 Ocak 2020
ÇONGARA’DAN EYMÜR’E 41 KERE MAŞALLAH!...
3663 Okunma.
13 Ocak 2020
'BİLGİDEN BİLİNCE' ALİ ERBAŞ NOTLARI...
896 Okunma.
10 Ocak 2020
KOCATEPE HACIBAYRAM TUR-İ SİNA SEYRU SEFER!
1041 Okunma.
07 Ocak 2020
'DÜNYADA TÜRKİYE' NOTLARI...
819 Okunma.
02 Ocak 2020
OSMAN ŞENER, SÜLEYMAN ATEŞ KİBİR-GURUR, TESBİH TÂNELERİ!
990 Okunma.
27 Aralık 2019
BİR ÇAVUŞ BİR MİLLET BİR HAZİN HİKAYE!...
1459 Okunma.
25 Aralık 2019
GİYİM-KUŞAM MÜPTEZEL YAŞAM!
939 Okunma.
19 Aralık 2019
HABABAM MARŞI, MEMLEKETİM ŞARKISI…
1222 Okunma.
12 Aralık 2019
M. AKİF’TEN, S. ZAİM’E HALKALI’DA BİR GÜN…
1053 Okunma.
10 Aralık 2019
ÖRÜMCEK AĞINDAN İLMEK OLUR MU?
1011 Okunma.
08 Aralık 2019
8. BÜYÜK TÜRKİYE BULUŞMASI…
950 Okunma.
28 Kasım 2019
AKIL KARI MI?
868 Okunma.
28 Kasım 2019
ESENZADE HALİT HOCA'NIN İRTİHALİ...
945 Okunma.
28 Kasım 2019
İMAM-HATİP NERESİ? OKULUM NEREDE?
820 Okunma.
25 Kasım 2019
ARA TATİL ÖĞRETMENLER GÜNÜ EMEKLİLER HAFTASI
989 Okunma.
14 Kasım 2019
ÇARŞAMBA’dan PERŞEMBE’ye; ENSAR’dan CUMA’ya!…
1058 Okunma.
30 Ekim 2019
GENÇLİK DUASI
1122 Okunma.
21 Ağustos 2019
KENT KONSEYİ ŞEHRİN NERESİNDE(YDİ)?
1538 Okunma.
19 Temmuz 2019
NUR YÜZLÜ, MELEKLER GİBİ UÇUP GİTTİ...
1268 Okunma.
11 Temmuz 2019
GURBET MEKTUBU, SILA ŞİİRİ, HASRET DUYGULARI...
937 Okunma.
30 Haziran 2019
ŞAŞMA GÜZELDEN!...
895 Okunma.
28 Haziran 2019
EVET; HER ŞEY GÜZEL OLACAK!...
861 Okunma.
21 Mayıs 2019
KABE’NİN ÖNÜNE PUT KOYAR GİBİ!
1292 Okunma.
17 Mayıs 2019
SEÇİMDEN RAMAZAN'A, PİRAZİZ'DEN ULUBEY'E...
939 Okunma.
27 Mart 2019
ORDU’NUN ADAYLARI!
1320 Okunma.
24 Mart 2019
GÖNÜL SENİ İSTER, HER ŞEY BAHANE!...
931 Okunma.
19 Mart 2019
SEVGİ BULUTU; ÜMİT ÇİÇEĞİ!...
783 Okunma.
12 Mart 2019
GÜZELSİN DİYORLAR; İNANIYORUM...
874 Okunma.
10 Mart 2019
KADIN, ERKEK, GEZİ, TUR; ÜÇ AYLAR, CAMİ, CUMA!...
783 Okunma.
06 Mart 2019
ÇOK İYİ MİLLETİZ; AMMA VE-LAKİN!...
721 Okunma.
05 Mart 2019
ÖZAL TEPE’DEN BOZTEPE’YE; SEKSENLER’DEN MAVERA’YA…
854 Okunma.
01 Mart 2019
KÜBA AŞISI, ANKARA KOŞUSU..
849 Okunma.
24 Şubat 2019
İKİ BAKAN BİR BAŞKAN
815 Okunma.
21 Şubat 2019
ODÜ, GÜLABİ, M. HİLMİ BEY, SİVEREK, HARRAN...
796 Okunma.
15 Şubat 2019
​TAKVİMDEN İLHAMLAR, NİLÜFER'DEN MASALLAR, SİVEREK'TEN SELAMLAR...
716 Okunma.
09 Şubat 2019
YAHYA HOCA’YI UĞURLARKEN…
1971 Okunma.
08 Şubat 2019
ACABA LİSTELER DE 'GÜLER' Mİ?
783 Okunma.
05 Şubat 2019
ANKARA, İSTANBUL, ORDU; KİTAP, KÜLTÜR, BELEDİYE…
851 Okunma.
22 Ocak 2019
ÇELEBİ ŞEHİR, 'REİS' MEMLEKET!
860 Okunma.
17 Ocak 2019
TAKA-NAME!
842 Okunma.
13 Ocak 2019
İP-URGAN, YATAK-YORGAN
1100 Okunma.
10 Ocak 2019
HADİ ERDOĞAN; TAHTAYA!...
787 Okunma.
08 Ocak 2019
RİZE'DE, ENSAR GÜNÜ; İSTANBUL SAATLERİ...
865 Okunma.
26 Aralık 2018
BUHARA'DAN ORDU'YA GEÇMİŞTEN GELECEĞE...
1792 Okunma.
24 Aralık 2018
KENTİN BİNÂSI, ŞEHRİN MÂNÂSI...
928 Okunma.
24 Kasım 2018
ADAY BEREKETİ
1120 Okunma.
22 Kasım 2018
ULUBEY’İN NABZI, SEÇİMİN HAZZI…
926 Okunma.
13 Kasım 2018
CUMARTESİ PAZAR ve de PAZARTESİ...
1021 Okunma.
24 Ekim 2018
ORDULULAR EREMEDİ…
1368 Okunma.
21 Ekim 2018
ALLAH'IN İNDİRDİKLERİYLE HÜKMETMEYENLER…
951 Okunma.
14 Ekim 2018
HAYRET Kİ HAYRET!
1166 Okunma.
11 Ekim 2018
ADI GÜL SOYADI HANIMDI...
883 Okunma.
26 Eylül 2018
ENGİN BAŞKAN'A...
1167 Okunma.
17 Eylül 2018
ALMA MAZLUMUN AHINI
1281 Okunma.
13 Eylül 2018
'PİLAV' ÜZERİ ÇAY SOHBETİ...
891 Okunma.
12 Eylül 2018
ARTIK BÖYLE İMAM-HATİP GÜNÜ OLMAZ!...
1022 Okunma.
07 Eylül 2018
FINDIK'TAN HAYDAR'A TELEFON'DAN SAHABE'YE…
1172 Okunma.
31 Temmuz 2018
ABUK-NAME
1136 Okunma.
26 Temmuz 2018
SELÇUKLU İSİMLER DE OLSUN…
1011 Okunma.
23 Temmuz 2018
BÜYÜKŞEHİR'DEN SEVİNDİRİCİ PROJE...
894 Okunma.
18 Temmuz 2018
YEŞEREN ÜMİTLER, DÖKÜLEN YAPRAKLAR…
1020 Okunma.
06 Temmuz 2018
ESKİ GÜNLER'E SELÂM, İBRÂHİM AMCA'YA DUÂ...
1083 Okunma.
03 Temmuz 2018
ORDU MERKEZ İMAM-HATİP NE YAPILMAK İSTENİYOR?
1418 Okunma.
28 Haziran 2018
REİS, PARTİ; ORDU, ULUBEY…
1197 Okunma.
22 Haziran 2018
BİR SEYİT, BİR SA(y)İT!...
1015 Okunma.
12 Haziran 2018
DERS VEREYİM DERKEN SINIFTA KALMA!...
855 Okunma.
30 Mayıs 2018
AK PARTİ ADAY TANITIM PROGRAMINDAN İZLEMLER ve de GÖZLEMLER
1141 Okunma.
25 Mayıs 2018
VEKİLLER, ŞEKİLLER, TESPİTLER; Ya da, ORDU'NUN ÜÇ ATLISI!..
949 Okunma.
17 Mayıs 2018
CENNET, CEHENNEM; SEÇİM, RAMAZAN...
1108 Okunma.
07 Mayıs 2018
ADAYLIK HİKAYEMİZ SİYASET GERÇEĞİMİZ...
1012 Okunma.
03 Mayıs 2018
NİYETTEN KEYFİYETE, 65 ADAY ADAYI...
1013 Okunma.
01 Mayıs 2018
MİDE BULANDIRMASIN YETER!
1084 Okunma.
24 Nisan 2018
NAZAR DEĞMESİN İNŞALLAH!
1225 Okunma.
20 Nisan 2018
MARKA-NAME
1080 Okunma.
16 Nisan 2018
ALMANYA'DAN GÜZELYURT'A, GURBETTEN SILAYA...
1057 Okunma.
10 Nisan 2018
SAKARTAŞ'TAN, UZUNÇAYIR'A
1092 Okunma.
08 Nisan 2018
NEYİN NESİ?
1040 Okunma.
29 Mart 2018
KAFALAR KARIŞIK
1223 Okunma.
23 Mart 2018
AK GÖMLEĞE KARA LEKE
1043 Okunma.
22 Mart 2018
KUMBAŞI, PERŞEMBE, FATSA; İNŞİRAH
936 Okunma.
20 Mart 2018
CEMİL YÜKSEL, MEHMET ÇELENK, İSA TÜRKCAN…
1135 Okunma.
18 Mart 2018
ÜLKEM DER Kİ; BEN ÂLÂYIM!...
1074 Okunma.
14 Mart 2018
ÇÖKÜLCE SÖKÜLCE VUSLAT KÖSEBUCAĞI
1144 Okunma.
12 Mart 2018
ÜÇ ARKADAŞ BİR ZİYARET
1185 Okunma.
08 Mart 2018
ALLAH KÖTÜLERİ VERMESİN BAŞA
1015 Okunma.
06 Mart 2018
2. LİSTE MARŞI!
1129 Okunma.
27 Şubat 2018
EYMÜR'ÜN BAYRAM'I, ULUBEY'İN GELECEĞİ
1179 Okunma.
22 Şubat 2018
YAŞAYANLAR ÖLÜR, ÖLENLER YAŞAR!...
1047 Okunma.
06 Şubat 2018
GÖKDELENLER SÜNGÜ, AVM’LER MİĞFER!...
1554 Okunma.
30 Ocak 2018
“BİR” SİYÂSET, İKİ SAÂDET; ÜÇ PERŞEMBE…
1125 Okunma.
27 Ocak 2018
ÇARŞAMBA'DAN CUMA’YA, NURDAĞI'NDAN BURESYA'YA
1152 Okunma.
24 Ocak 2018
PARK, ÇARK; 20’DE YİRMİ!
1133 Okunma.
23 Ocak 2018
YİRMİ OCAK MARŞI
1155 Okunma.
19 Ocak 2018
GEÇEN CUMÂ, KUL HAKKI; RECEP HOCA…
1446 Okunma.
16 Ocak 2018
GÜZEL İSİMLER, KİBAR SÖZLER...
1156 Okunma.
12 Ocak 2018
GİDEN YILLAR, GELEN GAZETECİLER, KAÇAN FIRSATLAR...
1026 Okunma.
08 Ocak 2018
VİRD’İ OLMAYANIN VERD’İ, NASREDDİN HOCA’NIN DERDİ!
1055 Okunma.
01 Ocak 2018
MERHABA DOSTLAR, HOŞ GELDİN 2018!..
976 Okunma.
26 Aralık 2017
DÖKÜLEN YAPRAK SAVRULAN GÜNDEM
1056 Okunma.
19 Aralık 2017
HER NE Kİ VAKİ
1089 Okunma.
11 Aralık 2017
PEŞ-NAME
1042 Okunma.
05 Aralık 2017
GAM-NAME
1046 Okunma.
28 Kasım 2017
CİHAN HALA, KABADÜZ; ÇAMBAŞI, ANKARA...
995 Okunma.
21 Kasım 2017
ULUBEY, ORDU; YOĞUN GÜNLER; ÜMİT GÜNDEMLER... 
1133 Okunma.
13 Kasım 2017
CUMA'DAN PAZAR'A, PİRAZİZ'DEN TİREBOLU'YA
1191 Okunma.
06 Kasım 2017
ALTUN TEYZE, FATMA ANA; DEYİMLER, MANİLER…
3247 Okunma.
01 Kasım 2017
EŞKIYA - NAME!
1273 Okunma.
30 Ekim 2017
DÖKÜLEN YAPRAKLAR TOPLANAN MEYVELER
1153 Okunma.
17 Ekim 2017
HOŞ SEDALAR BULUŞTURAN VEDALAR...
1002 Okunma.
05 Ekim 2017
'KERKÜK'ÜN GÖZYAŞI MERMERİ DELER!'
1350 Okunma.
03 Ekim 2017
ÇEKİRGE-NAME
1289 Okunma.
19 Eylül 2017
EĞİTİM, NEREDEN NEREYE KADAR?
1396 Okunma.
13 Eylül 2017
MAZBATA-NAME
1225 Okunma.
11 Eylül 2017
KURT-NAME
1142 Okunma.
24 Ağustos 2017
ULUBEY’İN BAHTI, FINDIĞIN TAHTI…
1627 Okunma.
02 Ağustos 2017
GÖRK-NAME
1254 Okunma.
01 Ağustos 2017
EYMÜR'DE MEHTER, ŞIHLAR'DA COŞKU,  ULUBEY'DE SİYASET...
984 Okunma.
26 Temmuz 2017
KÖYDE İŞ-GÜÇ, DAVET; AYBASTI’DA SİYASET!
1330 Okunma.
18 Temmuz 2017
TEVAFUKLAR, MUTLULUKLAR; TEMMUZ SICAĞI ve KİTAPLAR
1279 Okunma.
16 Temmuz 2017
İNANÇ ve TARİH AYNASINDA, 15 TEMMUZ…
1186 Okunma.
11 Temmuz 2017
ULUBEY, ULUGÖL; NİLÜFER, AYDOĞAN…
1529 Okunma.
08 Temmuz 2017
BURASI NERESİ? (MICIR NAME)
1440 Okunma.
05 Temmuz 2017
BAYRAM, SEYRAN; DERE, TEPE…
1491 Okunma.
29 Haziran 2017
EVVELUHÛ RAHMET; HİTÂMUHÛ MİSK!...
1311 Okunma.
22 Haziran 2017
KENT-NAME
1568 Okunma.
19 Haziran 2017
ULUBEY, GÜLYALI; YAR, BAR, GÜLİZAR…
1696 Okunma.
16 Haziran 2017
TAYT-NÂME
1475 Okunma.
13 Haziran 2017
DOLU DOLU RAMAZAN; BU KAÇINCI HAZİRAN?
1283 Okunma.
05 Haziran 2017
EVET; 'GÖKTUĞ YÜREKLERİ YAKTI...'
1697 Okunma.
02 Haziran 2017
ADI MEZUNİYET, SOY ADI MAHKÛMİYET; SONU HÜSRÂN!...
1480 Okunma.
31 Mayıs 2017
RAMAZAN EFENDİSİ
1333 Okunma.
26 Mayıs 2017
ÇANGAL, ÇINGIL; SİVAS, ORDU…
1597 Okunma.
09 Mayıs 2017
NE OLUR!
1882 Okunma.
04 Mayıs 2017
ORDU'NUN 'İLK ADIM'I NE ZAMAN?
1446 Okunma.
01 Mayıs 2017
DUYDUK, DUYMADIK; DEMEYİN!...
1302 Okunma.
24 Nisan 2017
YAYLA, CENİK; BÖCEK, REFERANDUM!...
1223 Okunma.
22 Nisan 2017
'YOLA DEVAM'IN BUNDAN SONRASI...
1064 Okunma.
21 Nisan 2017
NİYET EVET, AKIBET HAYIR...
1150 Okunma.
11 Nisan 2017
HURMA, MİSVAK, TESBİH; BATI, FETÖ, REFERANDUM!
1446 Okunma.
10 Nisan 2017
KÖPRÜLÜ MANİLER
1558 Okunma.
05 Nisan 2017
KILIÇDAR'IN HAYRI; OĞLU'N KEREMİ!...
1164 Okunma.
02 Nisan 2017
İKİ HATIRA; BİR MİLLET, BİR GERÇEK...
935 Okunma.
29 Mart 2017
BİLAL ERDOĞAN’IN HABERİ VAR MIYDI?
1741 Okunma.
28 Mart 2017
PERŞEMBENİN GELİŞİ
1192 Okunma.
27 Mart 2017
NEREDE KALMIŞTIK? NEREYE GİDECEKTİK?
1236 Okunma.
21 Mart 2017
ULUBEY-ÇANAKKALE; EDİRNE, BATMAN...
1293 Okunma.
13 Mart 2017
AĞA, EFENDİ, TOPRAK; MELİKOĞLU SOKAĞI…
1774 Okunma.
07 Mart 2017
ÇİMEN-ÇAYIR; EVET-HAYIR!...
1149 Okunma.
27 Şubat 2017
DİRİLİŞ TÜRKÜSÜ...
1147 Okunma.
21 Şubat 2017
HATIRLI ŞİİRLER, ŞİİRLİ HATIRALAR…
2089 Okunma.
15 Şubat 2017
'GİTTİKÇE ARTIYOR YALNIZLIĞIMIZ...'
1474 Okunma.
13 Şubat 2017
URFA'DAN HARPUT'A, DİYARBAKIR'DAN ORDU'YA...
1314 Okunma.
06 Şubat 2017
FERİKÖY'DEN ORDU'YA, EYMÜR'DEN SONSUZLUĞA...
2018 Okunma.
01 Şubat 2017
SİVEREK MEKTUBU, URFA NOTLARI...
1551 Okunma.
24 Ocak 2017
'DÜNYA; DÖNEN DEĞİRMENDİR!'
1569 Okunma.
16 Ocak 2017
GELEN YILLAR, GİDEN HAYATLAR...
1271 Okunma.
02 Ocak 2017
CUMA’DAN PAZARTESİ’YE,  KALASIDAN ÖLESİYE…
1795 Okunma.
25 Aralık 2016
ŞAVUL-NAME
1802 Okunma.
21 Aralık 2016
DOMUZA İŞKENCEDEN, İNSANA SAYGIYA...
1193 Okunma.
20 Aralık 2016
EYMÜR'DEN IŞIKLI'YA, KİMLİK'TEN TOPRAĞA...
1512 Okunma.
19 Aralık 2016
MERHAMETLİ ŞEHİRLER, ACIMASIZ DÜNYA…
1730 Okunma.
14 Aralık 2016
MUSTAFA KOLUKISAOĞLU, MÜRSEL ÖZTÜRK...
1417 Okunma.
12 Aralık 2016
ULUBEY'DEN BEŞİKTAŞ'A; SAYACA'DAN SAKARTAŞ'A...
1272 Okunma.
10 Aralık 2016
ÇIKAR-NAME
1539 Okunma.
06 Aralık 2016
ULUBEY GAZETENİN NERESİNDE?
1485 Okunma.
05 Aralık 2016
PAZARTESİ GÜNÜ, PERŞEMBE SAATLERİ...
1257 Okunma.
04 Aralık 2016
ENVER YILMAZ, SELÇUK KÜPÇÜK;  KAMRAN İNAN, ÖZALLAR...
1588 Okunma.
30 Kasım 2016
PERŞEMBE’DEN CUMA’YA,  SENDİKA’DAN SANDUKA’YA…
1688 Okunma.
28 Kasım 2016
BİT'TEN FINDIĞA, KONUTTAN KESTANEYE...
1484 Okunma.
24 Kasım 2016
FINDIK NEREYE GİDİYOR?
1640 Okunma.
21 Kasım 2016
PASTIRMA YAZLARI, MEYVE GÜZLERİ…
1681 Okunma.
15 Kasım 2016
ÇINAR'DAN KESTANE'YE, ULUBEY'DEN ÜNYE'YE...
1462 Okunma.
09 Kasım 2016
ÜNYE’DE KİTAP BAYRAMI, GÜNEŞ YAĞMURU…
1858 Okunma.
07 Kasım 2016
ÇAKALÇIKMAZ, UZUN ÇAYIR;  HAYR’A EVET, ŞERRE HAYIR!
1827 Okunma.
03 Kasım 2016
EYMÜR, İSTANBUL; DÜĞÜN, CENAZE...
1392 Okunma.
25 Ekim 2016
SARAYCIK, KUMRU; EYMÜR, ULUBEY…
2269 Okunma.
19 Ekim 2016
YAZDAN GÜZE, FINDIKTAN DÜNYAYA...
1336 Okunma.
14 Ekim 2016
NİYAZ-NAME
1517 Okunma.
07 Ekim 2016
GERİ NE KALDI?
1626 Okunma.
06 Ekim 2016
GEÇEN AYIN SON YAPRAĞI…
1655 Okunma.
04 Ekim 2016
BERMEKİLERDEN HAŞHAŞİLERE…
1958 Okunma.
29 Eylül 2016
SİYASET NEYE KURBAN?
1464 Okunma.
26 Eylül 2016
BAYRAM, MİLLET; EĞİTİM, SİYASET…
1647 Okunma.
08 Eylül 2016
SİZLERİ NîMET ÇARPTI!...
1726 Okunma.
16 Ağustos 2016
SITMADAN SAĞLIĞA, ATATÜRK’TEN ERDOĞAN’A…
2031 Okunma.
03 Ağustos 2016
TANKLARIN ALTINI ÇİZDİĞİ GERÇEKLER…
1959 Okunma.
31 Temmuz 2016
RECEP TAYYİP YETİŞMEZ, VATAN BÖLÜNMEZ!
1698 Okunma.
28 Temmuz 2016
15 TEMMUZ DESTANI
2040 Okunma.
26 Temmuz 2016
ULUBEY’DEN AKKUŞ’A, YOLLARDAN MEYDANLARA…
1897 Okunma.
23 Temmuz 2016
BİR BAŞKADIR BENİM MEMLEKETİM...
1624 Okunma.
19 Temmuz 2016
MİLLETİN FENDİ, İHANETİ YENDİ...
1596 Okunma.
16 Temmuz 2016
DARBE'DEN ÖTE, TARİH'TEN BERİ…
1847 Okunma.
13 Temmuz 2016
EY OĞUL; UNUTMA!
1874 Okunma.
09 Temmuz 2016
ALUCRA’DAN YARAŞLI’YA, BAYRAM’DAN SEYRAN’A…
1828 Okunma.
06 Temmuz 2016
BÜYÜK ŞEHİR, ULU CAMİ, GENÇ TÜRBE…
2049 Okunma.
02 Temmuz 2016
RAMAZAN’A VEDA
2155 Okunma.
30 Haziran 2016
EMİRGÂN'DAN NİLÜFER'E, KASABA'DAN PERŞEMBE'YE...
1550 Okunma.
28 Haziran 2016
TÜRKİYE BİRLİĞİ KURULSUN!
1787 Okunma.
25 Haziran 2016
YEMİN'DEN DUAYA...
2066 Okunma.
21 Haziran 2016
RAMAZAN EFENDİSİ
1783 Okunma.
18 Haziran 2016
PERŞEMBE YAHŞİ, RAMAZAN GÜZEL...
1606 Okunma.
13 Haziran 2016
RAMAZAN'DAN TOPLUM'A; KİŞİLİKTEN SEMPOZYUM'A...
1543 Okunma.
09 Haziran 2016
BÖLGENİN KALBİ, BULANCAK...
1932 Okunma.
06 Haziran 2016
RAMAZAN DOSTLUĞU, YOL ARKADAŞLIĞI...
1617 Okunma.
03 Haziran 2016
GAZETE'DEN HARMAN'A, GÜNDÜZLÜ'DEN RAMAZAN'A...
1560 Okunma.
01 Haziran 2016
ELBETTE HAKKIDIR...
1696 Okunma.
29 Mayıs 2016
ORDU-GİRESUN; KURTULMUŞ, CANİKLİ…
2233 Okunma.
23 Mayıs 2016
CANSU KIZIMIZDAN VEDA DERSLERİ…
1965 Okunma.
19 Mayıs 2016
ELLERİN YURDUNDA ÇİÇEK AÇARKEN!...
1623 Okunma.
17 Mayıs 2016
ŞUAYİP'TE BİR GÜN; BİRAZ GEZİ, BİRAZ DÜĞÜN...
1752 Okunma.
11 Mayıs 2016
MEDYA HAREKETİ, BAHAR BEREKETİ!
1750 Okunma.
07 Mayıs 2016
MAHMUT GÖL BEY’DEN BİR RİCA…
2001 Okunma.
06 Mayıs 2016
ORDU’YU TERK EDEN ARNAVUT NALBUR’UN HİKAYESİ…
1967 Okunma.
02 Mayıs 2016
AŞİYAN YOLLARI, HALEVİYAT HALLERİ…
2256 Okunma.
30 Nisan 2016
İKİ ALEM; BİR ALİM…
2309 Okunma.
28 Nisan 2016
KAZIM TÜRKMEN, SEYİT TORUN, ENVER YILMAZ...
1692 Okunma.
27 Nisan 2016
ESKİ MUHTARLAR, YENİ KÖPRÜLER; EYMÜR AYAĞI...
1424 Okunma.
25 Nisan 2016
HALİL ÖZ, SELANİKLİYİ TANIYOR MUYDU?
1767 Okunma.
19 Nisan 2016
ŞUAYİP'TEN SEVDEŞ'E; ULUBEY'DEN ORDU'YA...
1865 Okunma.
14 Nisan 2016
KALANLARA SELAM OLSUN!
1733 Okunma.
06 Nisan 2016
ORDU’NUN ORTASI; OBB’NİN ROTASI!
2040 Okunma.
03 Nisan 2016
ANKARA’DAN SELAM; DUAYA DEVAM…
2136 Okunma.
28 Mart 2016
GÖZÜNÜ SEVDİĞİMİN GÖKÇEK’İ!...
1961 Okunma.
26 Mart 2016
YENİ ANKARA, ESKİ ORDU!...
1439 Okunma.
22 Mart 2016
ÇEMBER KIRILACAK!
1784 Okunma.
21 Mart 2016
'BOZKIRDA ALTIMAŞALTI' HİKAYECİSİ…
2213 Okunma.
18 Mart 2016
BUNLAR NEDEN OLUYOR?
1722 Okunma.
13 Mart 2016
ORDU'NUN ADI VAR; SOYADI, YOK MU?
1950 Okunma.
08 Mart 2016
İSTANBUL'DAN SELAM, ULUBEY'E DEVAM...
1919 Okunma.
05 Mart 2016
İSTANBUL KAZAN, BEN DEDE!
1760 Okunma.
23 Şubat 2016
ORDU-MİLLET; EYMÜR, PERŞEMBE...
1736 Okunma.
18 Şubat 2016
ÇARŞAMBA’DAN PERŞEMBE’YE…
2460 Okunma.
16 Şubat 2016
ANADAN BABAYA, GURBETTEN SILAYA...
1556 Okunma.
11 Şubat 2016
HAYAT YOLU, SÖZ BAHÇESİ...
1408 Okunma.
09 Şubat 2016
BİR KÜÇÜKTEN, BİR BÜYÜKTEN; İKİ HATIRA...
1495 Okunma.
06 Şubat 2016
CAMİ, CUMA, ERBAKAN; BAYIRBUCAK, TÜRKİYE...
1596 Okunma.
03 Şubat 2016
BİRKAÇ İSİM; BİR ÇOK RESİM!...
1512 Okunma.
01 Şubat 2016
KONYA'DAN DÜNYA'YA; BİR NEFES BAKIŞ!...
1555 Okunma.
26 Ocak 2016
'KUTLU' BASIN, MUTLU ORDU!
1961 Okunma.
18 Ocak 2016
ULUBEY'İN AYNASI; YORUM GAZETESİ...
2871 Okunma.
07 Ocak 2016
ÇEVREDEN ÇEHREYE, BELEDİYE NOTLARI…
2337 Okunma.
04 Ocak 2016
HAYAT GERÇEĞİ; VUSLAT ÇİÇEĞİ!...
1697 Okunma.
28 Aralık 2015
KİTAPLI YAZI, KİTAPSIZ YAZAR!
1898 Okunma.
24 Aralık 2015
TEDES'TEN MERKEZE, KENTLERİMİZ DÖNÜŞÜRKEN...
1356 Okunma.
20 Aralık 2015
KÖYDEN ULUBEY’E; KİTAPTAN KÜLTÜRE…
2324 Okunma.
15 Aralık 2015
HALİT METİN; İKİ ANEKDOT, BİR TEŞEKKÜR…
2485 Okunma.
07 Aralık 2015
ULUBEY’DEN PİRAZİZ’E; DERYA'DAN DENİZE…
2423 Okunma.
30 Kasım 2015
KASIM PATI, GÜZ GÜLLERİ; EYMÜR, YARAŞLI...
1599 Okunma.
23 Kasım 2015
HAYAT, HİÇ DE GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ DEĞİL!
1979 Okunma.
16 Kasım 2015
İÇİMİZDEKİ ÇOCUK, DIŞIMIZDAKİ DÜNYA...
1585 Okunma.
13 Kasım 2015
NASIL SEVMEYEYİM?
1659 Okunma.
09 Kasım 2015
CENAZE GÜNÜ, ZİYARET HAFTASI...
1664 Okunma.
02 Kasım 2015
SEÇİM KULDAN, SONUÇ ALLÂH'TAN...
1639 Okunma.
26 Ekim 2015
EKİM’DEN SEÇİM’E; KASIM’DAN GEÇİME!
2532 Okunma.
20 Ekim 2015
TERCİH-NÂME
2033 Okunma.
16 Ekim 2015
HİCRET; ya da, SURİYE BİZE IRAK MI?
1786 Okunma.
13 Ekim 2015
UÇMAK’LA KAÇMAK ARASINDA!...
2290 Okunma.
11 Ekim 2015
ORDU’NUN DÖRT ATLISI ve BİR CUMARTESİ...
1903 Okunma.
08 Ekim 2015
DUÂ MAKÂMI
2547 Okunma.
04 Ekim 2015
SEÇİM-NÂME
2756 Okunma.
29 Eylül 2015
DAYININ SİYÂSETİ, KURBANIN ZİYÂFETİ!
2490 Okunma.
23 Eylül 2015
OTOGAR'DAN BAYRAMA, HARFLERDEN KÂLPLERE...
2097 Okunma.
20 Eylül 2015
YENİ LİSTELER, İLK İNTİBÂLAR…
2632 Okunma.
12 Eylül 2015
DOĞUMDAN ZİLK’DE’YE, EYLÜL’DEN SAVAŞA…
2589 Okunma.
09 Eylül 2015
İDRİS NAİM BEY DE İLÂHİYATÇI MIYDI?
2679 Okunma.
07 Eylül 2015
İHSAN ŞENER’DEN EYÜP FATSA’YA…
2794 Okunma.
05 Eylül 2015
ORDU’NUN ABDESTİ…
3755 Okunma.
04 Eylül 2015
İLÂHİYÂTÇI VEKİLLER ve de ŞEKİLLER…
2447 Okunma.
28 Ağustos 2015
FINDIK GELMİŞ, NEYİM(İZ)E Mi?
2128 Okunma.
25 Ağustos 2015
ULUBEY, DAMARLI, GÜRGENTEPE...
1854 Okunma.
18 Ağustos 2015
FINDIK MANİLERİ
13157 Okunma.
15 Ağustos 2015
FINDIK MEVSİMİNDEN, GEÇMİŞ ÇAĞLARA...
1801 Okunma.
07 Ağustos 2015
İMAM DÖRTLÜKLERİ
2279 Okunma.
03 Ağustos 2015
EYMÜR'DEN, ULUBEY'E; GÜRGENTEPE'DEN FINDIĞA...
1798 Okunma.
30 Temmuz 2015
ESKİPAZAR’DAN YENİ PAZARA PİLÂV GÜNLERİ...
2214 Okunma.
25 Temmuz 2015
KARAKUCAK, YEŞİL ÇAYIR!...
1833 Okunma.
20 Temmuz 2015
BİR BAYRAM, İKİ HOCA, ÜÇ ESPRİ...
1858 Okunma.
13 Temmuz 2015
HAZÎRAN’DAN BAYRAMA…
2529 Okunma.
07 Temmuz 2015
EKREM’DEN İKRÂMA; İFTAR KAPILARI…
2527 Okunma.
02 Temmuz 2015
MHP NEREYE KOŞUYOR?
2087 Okunma.
24 Haziran 2015
DUT GÜNLERİ, RAMAZAN MEVSİMİ…
2553 Okunma.
24 Haziran 2015
ŞEHR-İ HAZÎRAN, ŞEHR-İ RAMAZAN…
2330 Okunma.
13 Haziran 2015
BUNDAN SONRASI; DİRİLİŞ POSTASI…
3205 Okunma.
11 Haziran 2015
ZEKİ KARDEŞ; BU BİR ŞAKA!
2196 Okunma.
09 Haziran 2015
SON SEÇİM, İLK TESPİTLER…
2578 Okunma.
08 Haziran 2015
YEDİ HAZÎRAN, YENİ SİYÂSET...
2200 Okunma.
08 Haziran 2015
AYLARDAN SEÇİM, GÜNLERDEN HAZÎRAN!
2063 Okunma.
05 Haziran 2015
ÇINAR'LA KENAR ARASINDA, SEÇİM…
2630 Okunma.
03 Haziran 2015
FETİH'TEN SEÇİME, TOPRAKTAN RAHMETE...
1708 Okunma.
30 Mayıs 2015
SEÇİM EŞİĞİNDEN, SİYÂSET ÖTESİNE…
2231 Okunma.
27 Mayıs 2015
DEVLET-NÂME
3071 Okunma.
25 Mayıs 2015
ORDU-GİRESUN UÇUYOR; İMKÂNLAR AÇILIYOR...
2560 Okunma.
21 Mayıs 2015
ANTALYA’DAN SELÂMLAR…
2952 Okunma.
18 Mayıs 2015
HAYAT, BÖYLE BİR YOLCULUK…
2548 Okunma.
04 Mayıs 2015
SEN DE UNUTMA!
2060 Okunma.
27 Nisan 2015
ÇİÇEKLERDEN MEYDANLARA...
1602 Okunma.
21 Nisan 2015
ULUBEY’DE BİR-KAÇ SAAT…
2616 Okunma.
14 Nisan 2015
ÜSTAD'IN APARTMAN'I, SÂLİH'İN ÇİLE'Sİ...
2496 Okunma.
08 Nisan 2015
ORDU-NÂME
3172 Okunma.
03 Nisan 2015
ÇANAKKALE HATIRINA, LÜTFEN OKU!
1786 Okunma.
24 Mart 2015
TOKİ TEPESİ, FİKİR MEYDANI…
2845 Okunma.
19 Mart 2015
MEYDAN’DAN TOKİ’YE…
2796 Okunma.
12 Mart 2015
BAHARLA SİYÂSET ARASINDA...
2624 Okunma.
04 Mart 2015
ESKİ DÖNEMLER, YENİ SÜREÇLER…
2994 Okunma.
24 Şubat 2015
ADAY BEREKETİ, KAR HAREKETİ…
2641 Okunma.
17 Şubat 2015
BİZLER, SİZLER, YAZILARIMIZ...
1800 Okunma.
09 Şubat 2015
BİR EYÜP, ÜÇ İHLÂS; WEF YOLU, ÇAMLICA: KAYADİBİ, GÖLKÖY; İKİ NİŞAN, KOTYORA…
3243 Okunma.
03 Şubat 2015
GÖLKÖY ÇETİLLİ, ULUBEY ÇATALLI!..
1992 Okunma.
27 Ocak 2015
ŞUAYİP ÇAYIRI’NDAN, ULUBEY MEYDANI’NA…
2763 Okunma.
19 Ocak 2015
BOZTEPE’DEN ANKARA’YA; MEKÂN’DAN KARAKOL’A…
2942 Okunma.
12 Ocak 2015
MEKÂN'IN MÜDÂVİMLERİ…
2868 Okunma.
06 Ocak 2015
OTAĞIMIZ ORDU, YATAĞIMIZ ULUBEY…
3230 Okunma.
04 Ocak 2015
İLK TOPRAKLAR, SON YAPRAKLAR…
2722 Okunma.
29 Aralık 2014
ÇARŞAMBA’DAN PERŞEMBE’YE; YOLLARDAN YILLARA…
2957 Okunma.
23 Aralık 2014
TİREBOLU, GÜRGENTEPE, BAKIRKÖY...
2086 Okunma.
16 Aralık 2014
MEKÂNDI, MEYDÂNDI DERKEN…
3049 Okunma.
09 Aralık 2014
HAVADAN-SUYA, EKMEKDEN NAMLUYA…
2878 Okunma.
07 Aralık 2014
KADINA ÖZGÜRLÜK; SİYONİST CAZGIRLIK!...
1856 Okunma.
01 Aralık 2014
SÂLİH'TEN İRFAN'A, ZAMANDAN MEKÂN'A...
2353 Okunma.
26 Kasım 2014
BİZİM SÂLİH ve MEKÂNI…‏
3107 Okunma.
24 Kasım 2014
MEVSİMLER GEÇİYOR…
3343 Okunma.
21 Kasım 2014
ABLA-NÂME!
3316 Okunma.
17 Kasım 2014
SİMİTTEN KÜLTÜRE, CUMÂDAN MEYDANA...
2621 Okunma.
10 Kasım 2014
HAYAT OKULU; KİTAP KOKULU…
3591 Okunma.
03 Kasım 2014
MEYDANDAN TELEFERİĞE…
3261 Okunma.
27 Ekim 2014
KÖYDEN ŞEHİRE, OKUMADAN YAZMAYA…
3201 Okunma.
21 Ekim 2014
GÖNÜL DAĞI, FINDIK BAĞI!...
2023 Okunma.
13 Ekim 2014
DÜĞÜNLER BAYRAM OLSUN!
2267 Okunma.
07 Ekim 2014
KURBANDAN DÜĞÜNLERE, DÜĞÜNDEN HÜZÜNLERE...
1992 Okunma.
02 Ekim 2014
SEYRANDAN BAYRAMA...
1807 Okunma.
29 Eylül 2014
TIĞ-NÂME‏
2744 Okunma.
22 Eylül 2014
İKİ KİŞİYE TEK BİLET!?
2218 Okunma.
14 Eylül 2014
AMAN ORMANCI, YAMAN ORMANCI!
2643 Okunma.
01 Eylül 2014
MERKEZ’E DUÂ, ULUBEY’E KÖPRÜ!
3141 Okunma.
27 Ağustos 2014
VASIF, KÜLTÜR, NİTELİK; MÜSLÜMAN ve METELİK!
2116 Okunma.
25 Ağustos 2014
ŞELEK, GÖCEK; BÖRTÜ-BÖCEK!
2286 Okunma.
18 Ağustos 2014
HANGİ BİRİNİ YAZMALI?
1912 Okunma.
05 Ağustos 2014
ÇAYIR-NÂME
3120 Okunma.
24 Temmuz 2014
RAMAZAN’DAN BAYRAM’A ULUBEY…
2910 Okunma.
23 Temmuz 2014
KADİR-NÂME
3166 Okunma.
07 Temmuz 2014
DUT PEŞİNDE ya da DUT ŞAHÂNE, ORUÇ BAHÂNE…
3365 Okunma.
30 Haziran 2014
HAZÎRAN’DAN RAMAZAN’A, VUSLATTAN NECAT’A…
2842 Okunma.
24 Haziran 2014
GEZİDEN İBRETE, İBRETTEN RAHMETE…
3198 Okunma.
16 Haziran 2014
KIPKIRMIZI BİR ELMA ve GİDİŞ O GİDİŞ…
2964 Okunma.
12 Haziran 2014
MÂVİ UFUKLAR BOYU, "YEŞİLCE" BİR GÜN…
2553 Okunma.
09 Haziran 2014
ULUBEY’DEN GÖLKÖY’E, ÜNYE’DEN YEŞİLCE’YE…
3319 Okunma.
02 Haziran 2014
GEÇTİĞİMİZ ÇARŞAMBA
2478 Okunma.
21 Mayıs 2014
KONYA’DA ALAADDİN, ULUBEY’DE ŞAYIP…
3982 Okunma.
16 Mayıs 2014
ACEP-NÂME
3832 Okunma.
14 Mayıs 2014
CANDIR BİZE, CANDIR ANNE…
3916 Okunma.
09 Mayıs 2014
Dr. TEBESSÜM’LE AYAKÜST܅
4395 Okunma.
06 Mayıs 2014
BİZİM ALÂADDİN ve LÂMBASI…
3495 Okunma.
03 Mayıs 2014
HAŞİM KILIÇ-TAROĞLU!
2441 Okunma.
30 Nisan 2014
GEZİ-NÂME
3507 Okunma.
28 Nisan 2014
PAZAR HAREKETİ, KÖY BEREKETİ…
3110 Okunma.
21 Nisan 2014
YENİ BAŞKAN, YENİ DÖNEM, YENİ ULUBEY...
2044 Okunma.
14 Nisan 2014
NE KÖY, NE KASABA; BİR BAKMALI HESABA…
3181 Okunma.
31 Mart 2014
YENİ ULUBEY'E MERHABA
2635 Okunma.
25 Mart 2014
EYÜP SULTAN'DAN SEÇİM SULTAN'A...
2481 Okunma.
17 Mart 2014
SALININ GİDİŞİ, PERŞEMBENİN GELİŞİ…
3659 Okunma.
11 Mart 2014
SANKİ, SEÇİM DEĞİL; İSYAN HAZIRLIĞI!..
1829 Okunma.
10 Mart 2014
PARTİMİZ HUYUMUZ; OYUMUZ BOYUMUZ!
1980 Okunma.
03 Mart 2014
TÖRE-NÂME
4741 Okunma.
28 Şubat 2014
“ERBAKAN VE SOLCULARIMIZIN İLERİCİ KAFASI”
2829 Okunma.
25 Şubat 2014
ORDU NEREDE?
3094 Okunma.
17 Şubat 2014
SEÇİME SELÂM, MUHABBETE DEVÂM…
3414 Okunma.
16 Şubat 2014
“SEVMENİN, SEVİLMENİN BİLMELİ DEĞERİNİ…”
2961 Okunma.
16 Şubat 2014
KIRIK MIZRAPTAN, DÖKÜK GÜNDEME…
3346 Okunma.
16 Şubat 2014
DELEGELER KİMDEN YANA?
2143 Okunma.
16 Şubat 2014
KÜÇÜK İNSANLAR, BÜYÜK ŞEHİRLER!
2284 Okunma.
16 Şubat 2014
ADAY PAZARINDA GÜLÜMSETEN VAZİYETLER…
2898 Okunma.
16 Şubat 2014
TEMÂYÜLÜN SESİ, ULUBEY'İN NEFESİ!
3653 Okunma.
16 Şubat 2014
GEÇEN CUMÂ, ya da KABADÜZ’den ULUBEY’e...
3079 Okunma.
16 Şubat 2014
ANKARA’DAN ULUBEY’E…
3198 Okunma.
16 Şubat 2014
ÇİÇEKLER KOKAR MESTÂNE…
2694 Okunma.
16 Şubat 2014
YA ATLI, YA PİYÂDE!..
2636 Okunma.
16 Şubat 2014
YORUMLAR ve de FORUMLAR…
2723 Okunma.
16 Şubat 2014
HOOOP, NEREYE GİDİYORSUN?!
1968 Okunma.
16 Şubat 2014
ÎS TÜRKCAN HAYIRLI OLSUN…
3279 Okunma.
Haber Yazılımı