ZENGİN: SÜREKLİ GELİR KAYBINA UĞRUYORUZ
Haber
19 Şubat 2021 - Cuma 08:02 Bu haber 7421 kez okundu
 
ZENGİN: SÜREKLİ GELİR KAYBINA UĞRUYORUZ
Sağlık çalışanlarının sürekli gelir kaybına uğradıklarını savunan Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkan, Fatih Galender Zengin, “Düşüre düşüre döner sermayeleri yok etmek isteyenlere müsaade etmeyeceğiz.” dedi.
Sağlık Haberi
ZENGİN: SÜREKLİ GELİR KAYBINA UĞRUYORUZ

Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkan, Fatih Galender Zengin, çalışanların döner sermayelerin yok edilmek istendiğini ifade etti.  Başkan Zengin, çalışanın emeğinin elinden almaya yönelik düzenlemenin düzeltilmesi için mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

 

Düşük döner sermaye ödemelerini anlayamadıklarını söyleyen Fatih Galender Zengin, “Çalışanların memnuniyetlerinin arttırılacağı bizzat Sayın Sağlık Bakanımız tarafından ilan edilmişken düşük döner sermaye ödemelerinin niçin yapıldığı doğrusu anlamakta zorlanıyoruz. Sağlık çalışanları,  neredeyse sabite mahkum edilen döner sermaye ek ödemeleri nedeniyle sürekli gelir kaybı yaşamaktadırlar.  Bu artık katlanılmaz bir hal almasına rağmen ısrarla döner sermayelerin düzenlemelerle ve çeşitli uygulamalarla düşüre, düşüre yok edilme çabasına girildiğini de görmekteyiz.” şeklinde konuştu.

 

Döner sermayelerin düşürülmesinin karşısında duracaklarını ve gerekli girişimlerde bulunacaklarını ifade eden Başkan Fatih Galender Zengin, “İş yoğunluğu ve yükünün sürekli arttığı ve dolayısıyla hem gelirin ve hem çalışanın sunduğu katkının yükseldiği bir durumda iş çalışanın alacağı döner sermayeye gelince istikrarlı bir düşüşün olması kabul edilemezdir. Çalışanın hakkını teslim ederek emeğinin karşılığını vermek yerine çalışanların haklarının yok edilmesi karşısında duracağız. Düşüre düşüre döner sermayeleri yok etmek isteyenlere müsaade etmeyeceğiz, rıza göstermeyeceğiz. Çalışanın emeğinin elinden almaya yönelik düzenlemenin iptali için mücadele edeceğiz. Söz konusu düzenleme ile ilgili olarak ta sendikamız tarafından hukuki değerlendirme yapılarak dava açılacaktır.” dedi.

 

Sendika olarak Sağlık Bakanlığı çalışanların memnuniyetlerini artırıcı çalışmalarda bulunması çağrısını yapan Zengin, “Türk Sağlık-sen olarak Sağlık Bakanlığı’na açık çağrıda bulunuyor;  artık sağlık çalışanlarının sesine kulak verin. Taleplerini yerine getirin ve yeni mağduriyetlere yol açmayın. Çalışanların memnuniyetini artıran düzenlemeler imza atın” dedi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ZENGİN:, SÜREKLİ, GELİR, KAYBINA, UĞRUYORUZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı