'ÜRETİCİNİN HAKKINI YEDİRMEMEK İÇİN GEREKLİ MÜDAHALEYİ YAPTIK'
Haber
22 Eylül 2022 - Perşembe 21:04 Bu haber 3218 kez okundu
 
'ÜRETİCİNİN HAKKINI YEDİRMEMEK İÇİN GEREKLİ MÜDAHALEYİ YAPTIK'
Siyaset Haberi
'ÜRETİCİNİN HAKKINI YEDİRMEMEK İÇİN GEREKLİ MÜDAHALEYİ YAPTIK'

2023 seçimleri öncesinde teşkilat mensuplarıyla bir araya gelen AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, fındık fiyatıyla ilgili de yaptığı açıklamada, “Üreticimizin hakkını yedirmeme adına gerekli müdahaleleri de yaptık.” dedi.

 

AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, Perşembe ilçesindeki bir restoranda gerçekleşen program öncesi gazetecilere, 19 ilçe başkanı ile kadın ve gençlik kolları başkanı, il yürütme kurulu üyeleri, ilçelerin yan kuruluşlarının başkanlarıyla toplantı yapmak üzere bir araya geldiklerini söyledi.

 

Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayim Tandoğan, AK Parti Karadeniz Bölge Koordinatörü Yahya Çelik’in de katıldığı toplantıda Başkan Tomakin, seçim takviminin henüz başlamamasına rağmen 2023 seçimlerine hazırlık için bir araya geldiklerini belirtti.

 

AK Parti'nin her daim seçimlere hazır olduğunu belirten Tomakin, “Teşkilatlar olarak dipdiriyiz, dimdikiz. Şu anda gördüğüm kadarıyla da diğer partilerin de durumlarını görebiliyorum, en hazır olan biziz. Millet bizim üzerimize bir yük 20 yıldır vermiştir. Bu yükün ağırlığı içerisinde 2023'e de hazır bir parti olarak yolumuza devam ediyoruz. 'Durmak yok, yola devam.' diyoruz.” dedi.

 

“ÜRETİCİNİN HAKKINI YEDİRMEYİZ”

Fındık fiyatı konusunda açıklamalarda bulunan Tomakin, bir İtalyan firmanın devletin açıkladığı fiyata rağmen fiyat açıklamasını ve serbest piyasada fiyatın 44 lirada kalmasının kabul edilemez olduğunu söyledi.

 

Başkan Tomakin, “Bu millet iktidarı bize vermiştir. Adalet ve Kalkınma Partisi ve onun liderine vermiştir. Biz hakkımızı, hukukumuzu koruruz. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız, geçen hafta itibariyle Rekabet Kurulu ve Türkiye’nin diğer kuruluşlarını da milletimizin lehine kullanırız. Başka menşehli olut, iç menşehli olur, hiç önemli değil. Üreticimizin hakkını yedirmeme adına gerekli müdahaleleri de yaptık.”  

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: 'ÜRETİCİNİN, HAKKINI, YEDİRMEMEK, İÇİN, GEREKLİ, MÜDAHALEYİ, YAPTIK',
Yorumlar
Haber Yazılımı