TORUN: FINDIK FİYATI 35 LİRA AÇIKLANMALI
Haber
14 Temmuz 2021 - Çarşamba 14:51 Bu haber 1760 kez okundu
 
TORUN: FINDIK FİYATI 35 LİRA AÇIKLANMALI
CHP 40 kişilik milletvekili heyetiyle Ordu’ya geldi. Basın toplantısı düzenleyen Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Biz Ordu'dan iktidara bir kez daha çağrıda bulunuyoruz; üretici bahçeye girmeden, fındık fiyatı 35 lira olarak açıklanmalıdır.” dedi.
Siyaset Haberi
TORUN: FINDIK FİYATI 35 LİRA AÇIKLANMALI

CHP çoğunluğu milletvekillerinden oluşan 40 kişilik bir heyetle Karadeniz turuna başladı. Bu kapsamda Ordu'ya gelen CHP heyeti, 19 ilçede esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelecek. Sorunları dinleyecek olan heyet, halka çözüm önerilerini anlatacak.

 

Ordu turu öncesinde heyete başkanlık eden CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, bir otelin toplantı salonunda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

 

Torun, Ordu'nun en büyük sorununun fındıktaki belirsizlik olduğuna dikkat çekerek, '40 kişilik bir heyetle bugün Ordu'dayız. Ordu'muzun da büyük sorunları var. Şu anda en büyük sorunumuz fındıktaki belirsizliktir. Maalesef bu iktidar bir fındık politikası belirlemekten bile acizdir. Fındık üreticimiz, bu iktidarın elinde, yabancı şirketlerin insafına terk edilmiştir. Bunun yanında neredeyse yeni hasat mevsimi gelmiş ama hala taban fiyatlar açıklanmamıştır. Biz Ordu'dan iktidara bir kez daha çağrıda bulunuyoruz; üretici bahçeye girmeden, fındık fiyatı 35 lira olarak açıklanmalıdır' diye konuştu.

 

Basın açıklamasının ardından Ordu Valisi Tuncay Sonel’i ziyaret eden CHP heyeti, 19 ilçeye dağılarak, burada inceleme ve temaslarda bulunacak. Heyet Ordu’dan sonra Giresun ve Trabzon’a gidecek.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: TORUN:, FINDIK, FİYATI, 35, LİRA, AÇIKLANMALI,
Yorumlar
Haber Yazılımı