TARTIŞILAN PAYLAŞIMA KENDİ PARTİSİ DE TEPKİ GÖSTERDİ
Haber
03 Eylül 2021 - Cuma 00:24 Bu haber 3024 kez okundu
 
TARTIŞILAN PAYLAŞIMA KENDİ PARTİSİ DE TEPKİ GÖSTERDİ
AK Parti Ulubey İlçe Başkanı Süleyman Özdemir’in Nutuk okuyanlar barda kafa çekerken, Kur’an okuyanlar göklerde SİHA uçuruyor" paylaşımına tepki gösteren AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “İlçe başkanının tavrı siyası adaba aykırıdır” dedi.
Siyaset Haberi
TARTIŞILAN PAYLAŞIMA KENDİ PARTİSİ DE TEPKİ GÖSTERDİ

AK Parti Ulubey İlçe Başkanı Süleyman Özdemir Facebook hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafını "Nutuk okuyanlar barda kafa çekerken, Kur’an okuyanlar göklerde SİHA uçuruyor" ifadeleriyle paylaşmasına kendi partisinden de tepki geldi.

 

MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Ulubey İlçe Başkanı Süleyman Özdemir'in Nutuk ve Kur'an-ı Kerim karşılaştırması yapmasına ilişkin soruları da cevapladı.

 

İlçe başkanının da açıklamasının yanlış olduğunu söyleyen Çelik, “İlçe başkanının tavrı siyası adaba aykırıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz hatırasına yönelik herkes dikkatli şekilde konuşmalıdır. Nutuk okuyan vatandaşlarımızı bu şekilde bir nitelemeyle anmak kabul etmeyeceğimiz bir davranıştır. Hele Nutuk okuyanlarla Kur'an-ı Kerim okuyanları iki cephe gibi göstermek son derece sakıncalı bir yaklaşımdır. Kutsal kitabımızı arzu eden herkesin okuması kendi yararınadır. Aynı şekilde Türkiye Cumhuriyeti'nin nasıl kurulduğunu görmek açısından da Nutuk okumasında fayda vardır. O ilk cümle önemlidir. '19 Mayıs 1919 Samsun'a çıktım, manzara-i umumiye şu şekildeydi...' diye başlayan o büyük mücadeleyi her zaman önümüzde bir yol gösterici olarak almak lazım. 'Nutuk okuyanlar', 'Kur'an-ı Kerim' okuyanlar gibi bir mukayese hiçbir zaman kabul etmeyeceğimiz bir mukayesedir."

 

İlçe başkanının anlatmak istediğinin maksadını aştığını ve kendisinin özür dilediğini belirten Çelik, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusuna gösterilmesi gereken saygının sadece resmi olarak gösterilmesi gereken bir saygı değil, aynı zamanda hak edilmiş bir saygı olduğunu, herkesin buna dikkat etmesi gerektiğini kaydetti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TARTIŞILAN, PAYLAŞIMA, KENDİ, PARTİSİ, DE, TEPKİ, GÖSTERDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı