ŞENTÜRK: İKTİDAR ÜRETİCİYİ DE ORDU'YU DA BİTİRİYOR!
Haber
02 Ağustos 2022 - Salı 23:45 Bu haber 2675 kez okundu
 
ŞENTÜRK: İKTİDAR ÜRETİCİYİ DE ORDU'YU DA BİTİRİYOR!
Siyaset Haberi
ŞENTÜRK: İKTİDAR ÜRETİCİYİ DE ORDU'YU DA BİTİRİYOR!

İYİ Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği Ordu ziyareti ile ilgili değerlendirmede bulundu. Fındığın kilosunun 54 TL'ye çıkmasının üreticileri rahatlatmayacağını belirten Başkan Şentürk, "Erdoğan geçici tedbirlerle çiftçiyi kalkındırmaya çalışıyor." dedi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ordu'da Toprak Mahsulleri Ofisi 2022 yılı fındık alım fiyatını, alan bazlı ödeme, mazot ve gübre destekleriyle birlikte kilogram başına 54 liraya yükselttiklerini açıkladı. Bu yılın fındık alım fiyatının ülkeye ve üreticilere hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, "Böyle alavere dalaverecilere filan sakın parayı kaptırmayın. Toprak Mahsulleri Ofisimiz tüm hazırlıklarını tamamlamıştır. Hasat ve kurutma işlemlerinin ardından inşallah fındıklar depolara girmeye başlayacaktır." ifadesini kullandı.

 

Konuyla ilgili de sert eleştiride bulunan Başkan Şentürk; “Erdoğan piyasayı aldığı günü birlik kararlarla bitirdi. Üretici perişan. Günden güne zarar ediyor. Biz bir umut belki fındık ile geçimini sağlayan Ordulular rahatlar diye düşündük ama yine yanılmadık. İktidar yine gaflet içeren kararlarla üreticiyi cenderenin içine soktu. Bizler fındık fiyatının dolar üzerinden sabitlenmesini önerdik, 74 TL olsun dedik ama iktidar dinlemedi. Üreticilerimiz de, ordumuzda müsterih olsun. Bu çile bitecek. Fındığımız da, tarımımız da şahlanacak. Bu çile İYİ Parti ile son bulacak.” şeklinde konuştu.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ŞENTÜRK:, İKTİDAR, ÜRETİCİYİ, DE, ORDU'YU, DA, BİTİRİYOR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı