ŞAHİN: ORDU ALTIN DÖNEM YAŞIYOR
Haber
01 Haziran 2021 - Salı 14:26 Bu haber 829 kez okundu
 
ŞAHİN: ORDU ALTIN DÖNEM YAŞIYOR
Ordu’nun tarım ve hayvancılıkta altın bir dönem yaşadığını kaydeden OTSO Başkanı Servet Şahin, “Bunun daha da artması gerekir. Şuan ürün desteklerinin biraz daha arttırılmasını bekliyoruz. Bir de ürün bedellerinin artmasını istiyoruz.” dedi.
Ekonomi Haberi
ŞAHİN: ORDU ALTIN DÖNEM YAŞIYOR

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (OTSO) Servet Şahin, kentte tarım ve hayvancılığın canlandığını belirterek, doğal ürünlerin tüketilmesi konusunda ise okullarda eğitim verilmesi gerektiğini söyledi.

 

Ordu’da tarım ve hayvancılığın verilen destek ve teşvikler ile arttığına dikkat çekerek, verilen desteklerin üreticiye güven sağladığını ve üretimin arttığını ifade eden Şahin, “Bunun daha da artması gerekir. Şuan ürün desteklerinin biraz daha arttırılmasını bekliyoruz. Gübre, mazot ve alan bazlı desteklerin geçmişe göre attırılmasını bekliyoruz. Bir de ürün bedellerinin artmasını istiyoruz. Şuan sütün litresi maalesef kola kadar yok. Artık bunların da değerlendirilmesi gerekiyor. Eğitim bakımından süt tüketiminin arttırılması gerekiyor. Kola ve benzeri zararlı ürünlerin tüketilmesi yerine doğal ürünlerin tüketilmesini sağlamak adına okullarda eğitimlerin verilmesi gerekiyor” dedi.

 

Ordu’nun altın bir dönem yaşadığını kaydeden Başkan Şahin, “Ordu için çok şanslı bir dönem. Gerek bürokraside, gerekse belediyelerde gayet hareketli bir dönem yaşıyoruz. Ordu Valimiz Sayın Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler ve Altınordu Belediye Başkanımız Sayın Aşkın Tören sürekli olarak bir şeyler üretmeye çalışıyor. Şuan tüm ilçelerde çöp olayı bitti. Ordu için altın bir çağ diyebiliriz. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum" şeklinde konuştu.” şeklinde konuştu.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ŞAHİN:, ORDU, ALTIN, DÖNEM, YAŞIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı