ORDULU MİLLETVEKİLİNİN ÖLÜMÜ AK PARTİ'Yİ YASA BOĞDU
Haber
11 Ekim 2021 - Pazartesi 17:08 Bu haber 1803 kez okundu
 
ORDULU MİLLETVEKİLİNİN ÖLÜMÜ AK PARTİ'Yİ YASA BOĞDU
Bir süredir sağlık problemleriyle mücadele eden AK Parti İstanbul milletvekili Ordulu İsmet Uçma Hakk'a yürüdü. AK Partili isimler Uçma için veda mesajları paylaşırlarken, duydukları üzüntüyü dile getirdiler.
Siyaset Haberi
ORDULU MİLLETVEKİLİNİN ÖLÜMÜ AK PARTİ'Yİ YASA BOĞDU

AK Parti kurucu üyesi ve İstanbul milletvekili 1955 Ordu Fatsa doğumlu İsmet Uçma hayatını kaybetti. Uçma bir süredir sağlık sorunları ile mücadele ediyordu. İsmet Uçma'nın vefatı AK Parti camiasında derin üzüntüye neden oldu. AK Parti’nin önde gelenleri art arda taziye mesajları yayınladı;

 

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: Gerçek bir dava adamı, ömrünü millete ve ümmete adamış, fedakar bir dost, kıymetli kardeşim İsmet Uçma bu fani alemden göç etti. Allah rahmet eylesin. Makamı âli, mekânı cennet olsun. Camiamızın başı sağolsun.

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler: Başımız sağ olsun. Partimizin kurucuları arasında yer alan, Ordulu hemşehrimiz, İstanbul Milletvekilimiz, değerli kardeşim ve yol arkadaşım İsmet Uçma'nın vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum.

 

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı: Değerli İstanbul milletvekilimiz, bilgeliğine ve insanlığına her daim şahit olduğumuz İsmet Uçma vefat etmiştir. Ailesine dostlarına aziz milletimize başsağlığı diliyorum. Ruhu şad mekanı cennet olsun.

 

AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ: "İstanbul milletvekilimiz, kıymetli kardeşim İsmet Uçma’nın vefatını derin bir teessürle öğrendim. Merhum İsmet Uçma kardeşime Allah’tan rahmet; ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır dilerim. Rabbim, merhameti ve mağfireti ile muamele eylesin. Mekanı cennet, makâmı âlî olsun."

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: İstanbul Milletvekilimiz, dava arkadaşımız, ağabeyimiz İsmet Uçma Beyefendinin vefatı hepimizi derinden üzdü. Rabbim mekanını cennet eylesin; ailesinin, sevenlerinin ve camiamızın başı sağ olsun.

 

AK Parti İstanbul İl Başkanı Ordulu Osman Nuri Kabaktepe: Siyasetin bilge abisi, kıymetli büyüğümüz, İstanbul Milletvekilimiz İsmet Uçma Hakk’a yürüdü. Merhum dava arkadaşımıza Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm teşkilatımıza başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.

 

AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız: Kıymetli dostum, dava ve yol arkadaşım İsmet Uçma Hakk’a yürüdü; Rabbim rahmetiyle muamele eylesin. Mekanı Cennet olsun İnşallah. Başımız sağolsun.

 

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu: Entelektüel ve bilge kişiliğiyle TBMM’nin abisi, değerli büyüğümüz, İstanbul Milletvekilimiz İSMET UÇMA‘nın vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim. Kıymetli Ağabeyimize Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

 

AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı: Nezaketi, mütevaziliği, kadirşinaslığı ve bilgi birikimi ile bizlere örnek olan, Ordu’muzun değerli ismi kıymetli ağabeyim İstanbul Milletvekilimiz İsmet UÇMA’nın vefatı beni derinden üzmüştür. Değerli abimize Allah’tan Rahmet diliyorum. Mekanı Cennet Olsun. Rabbim rahmetiyle, merhametiyle, ihsanıyla muamele eylesin. Ailesine, yakınlarına ve teşkilatımıza baş sağlığı ve sabırlar diliyorum.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ORDULU, MİLLETVEKİLİNİN, ÖLÜMÜ, AK, PARTİ'Yİ, YASA, BOĞDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı