ORDULU MİLLETVEKİLİ YOĞUN BAKIMDA
Haber
11 Eylül 2021 - Cumartesi 14:26 Bu haber 2561 kez okundu
 
ORDULU MİLLETVEKİLİ YOĞUN BAKIMDA
Ordulu milletvekili yoğun bakımda. AK Parti İstanbul Milletvekili Ordulu İsmet Uçma, geçirdiği rahatsızlık sonrasında İstanbul’da yoğun bakıma kaldırılarak tedavi altına alındı.
Siyaset Haberi
ORDULU MİLLETVEKİLİ YOĞUN BAKIMDA

 

AK Parti Kurucularından İstanbul Milletvekili Ordulu İsmet Uçma yoğun bakımda tedavi altına alındı.

Ordu Fatsa doğumlu İsmet Uçma geçirdiği rahatsızlık sonrası İstanbul Maltepe Bezmialem Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’nde tutuluyor. Uçma’nın durumunun kritik olduğu bilgisi var.

 

İSMET UÇMA KİMDİR?

1 Ocak 1955'te Ordu Fatsa'da doğdu. İlahiyatçı, İktisatçı, Siyaset Bilimci ve Yayıncı olan İsmet Uçma, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı fakültede Kelâm Felsefe Anabilim Dalında "Kuran ve Sünnette Şefaat Kavramı" adlı çalışmasıyla yüksek lisansını, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalında "Bir Sosyal Siyaset Kurumu Olarak Ahilik" adlı çalışmasıyla doktorasını tamamladı. Bir dönem özel bir okulda öğretmenlik yaptı. Yayıncılık hayatına 1983 yılında Bir Yayıncılıkta editör olarak başladı ve 1986 yılında İşaret Yayınlarını, 2000 yılında da Şehir Yayınlarını kurdu. 1994-1997 yılları arasında İstanbul İl Genel Meclisi Üyeliğine seçildi. AK Parti Kurucu Üyesi olan Uçma, 2011’de Ak Parti İstanbul Milletvekili seçildi. Birleşik Dağıtım, Basın Yayın Birliği, Türkiye Yazarlar Birliği, NEŞKO, İTO Basın Yayın Komisyonu, ÜSEV gibi kuruluşlarda farklı görevler üstlendi. 1991 yılında Türkiye Yazarlar Birliğinin "Yılın Yayıncısı" ödülüne layık görüldü. Arapça ve İngilizce bilen İsmet Uçma, 6 çocuk babasıdır.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ORDULU, MİLLETVEKİLİ, YOĞUN, BAKIMDA,
Yorumlar
Haber Yazılımı