ORDU'YA UYARI ÜSTÜNE UYARI YAPILDI!
Haber
22 Eylül 2021 - Çarşamba 15:28 Bu haber 1956 kez okundu
 
ORDU'YA UYARI ÜSTÜNE UYARI YAPILDI!
Ordu’da devam eden kuvvetli sağanak nedeniyle harmanlardaki fındıklar sele kapıldı, birçok yerde de heyelanlar meydana geldi. Meteoroloji ise yağışlı havanın devam edeceği uyarısında bulundu.
Ordu Gündemi Haberi
ORDU'YA UYARI ÜSTÜNE UYARI YAPILDI!

Ordu’da dün akşam saatlerinden itibaren kuvvetli sağanak yağış etkili oluyor. Devam eden yağışlar nedeniyle yüksek kesimlerdeki fındık harmanlarında fındıklar sular altında kalırken, bazı fındıklarda sel sularına kapıldı.

 

Yağışlı havayla birlikte Ordu’nun birçok yerinde heyelan ve toprak kaymaları meydana geldi. Korgan, Gürgentepe, Ulubey, Kabadüz, Kabataş gibi ilçelerde yağan kuvvetli yağışlarla birlikte meydana gelen toprak kaymaları nedeniyle yollar kapandı, araçlar mahsur kaldı. Başta Büyükşehir Belediyesi ekipleri olmak üzere ilçe belediye ekipleri, kapanan yolları açmak için çalışmalarına devam ediyor.

 

Öte yandan Meteoroloji Samsun 10. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Ordu’da yağışlı havanın Perşembe ve Cuma günü de devam edeceği uyarısında bulunularak, yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışının beklendiği belirtildi.

 

METEOROLOJİDEN BİR UYARI DAHA GELDİ

Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada, “Orta ve Doğu Karadeniz'de halen devam eden kuvvetli sağanak yağışların 23.09.2021 Perşembe ve 24.09.2021 Cuma günleri Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin'de çok kuvvetli, bu illerin kıyı kesimlerinde şiddetli (51-100 Kg/m2) olacağı tahmin ediliyor.

 

Yağışların Doğu Karadeniz'in iç kesimlerindeki 1.800 metre üzeri rakımlı yerlerde kuvvetli yer yer yoğun karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

 

Yağışların devam etmesiyle birlikte hava sıcaklıkları da hissedilir derecede düşerken, meteorolojiden zirai don uyarısı gelerek, Perşembe gece saatlerinden başlayarak, Pazar sabah saatlerine kadar tarımsal faaliyetlerin devam Karadeniz'in iç kesimlerinde hafif zirai don hadisesi beklendiği belirtildi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ORDU'YA, UYARI, ÜSTÜNE, UYARI, YAPILDI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı