'ORDU'NUN ÖNÜNDEN ÇEKİL!'
Haber
24 Eylül 2022 - Cumartesi 15:13 Bu haber 17237 kez okundu
 
'ORDU'NUN ÖNÜNDEN ÇEKİL!'
Ordu Gündemi Haberi
'ORDU'NUN ÖNÜNDEN ÇEKİL!'

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Ordu’nun önünün açılması için Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde taraf olduğunu belirterek, Servet Şahin’in koltuk hırsı uğruna Ordu’nun önünü tıkadığını söyledi.

 

TV 52’de Fatih Özdemir’in konuğu olan Milletvekili Metin Gündoğdu, ilk kez bir sivil toplum kuruluşu seçiminde taraf olduğunu belirterek, “Ama ticaret odasına karışıyorum. Çünkü şu anki başkanın bu üçüncü dönemi. Ben 7,5 – 8 yıldır milletvekiliyim, bu zamana kadar Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin beni bir kez arayıp da ‘Ordumuzun şu problemi var, şu bakana gidelim’ diye bir defa söylememiş. Böyle Ticaret Odası olmaz!” dedi.

 

“OTSO başkanı ortada yok!”

“Ordu’nun OSB’si var, Ordu’nun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ordu’nun OSB problemini bize getirip de; ‘ya şunu bakanla çözelim’ dememiş. Bir kere açıklama yapıp benim elimi güçlendirmemiş” diyen Milletvekili Gündoğdu, şöyle devam etti;

 

“Fatsa’da da Ticaret ve Sanayi Odası var, başarılı bir arkadaş. O bize problemleri getiriyor, çözülmesi için birlikte mücadele ediyoruz. Ama benim oda başkanım ortada yok! Benim oda başkanım çalışmayan adama ödül veriyor. Eski sağlık müdürüne ödül veriyor. Ne ödülü veriyor; benimle kavga ettiği için ödül veriyor. Böyle bir şey olur mu ya! Ben Ordu’nun evladıyım. Bana nispet olsun diye ödül verdi. Yine de tepkim bunun için değil. Umurumda değil, kin falan gütmüyorum. Bildiğimi yüzüne söylerim, arkasından konuşmam.

 

Kentin bir sorununu dile getirmedi!

Onun için Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı mutlaka değişmeli. Ben değişimden yanayım. Niye, 3 dönemdir yapıyorsun. Ben yaklaşık 8 yıldır milletvekiliyim bana Ordu’nun bir tane problemini getirmemişsin, gündeme taşımamışsın, o zaman kusura bakma bu görevi doğru düzgün yapamıyorsun! Sen kenara çekil, üç dönem de yaptın, efendice kenara çekil, biz de sana saygı duyalım. Başka bir yerde görev al. Ama Ticaret Odası Başkanlığı sivil toplum örgütlerinin lokomotifidir. Lokomotif olmadan hiçbir şey olmaz.

 

Diğer odalara imreniyoruz!

Gaziantep’i Gaziantep yapan Ticaret ve Sanayi Odasıdır. Konya’yı Konya yapan; Ticaret ve Sanayi Odasıdır. Kocaeli’yi Kocaeli yapan; Ticaret ve Sanayi Odasıdır. Düzce’yi Düzce yapan; Ticaret ve Sanayi Odasıdır. Malatya’yı Malatya yapan; Ticaret ve Sanayi Odasıdır. Ama Ordu kabuğunu kıramıyor! Niye kıramıyor, neden! Ordu merkezde biz niye bunu başaramıyoruz?

 

Ordu’nun geleceği ile oynayamazsın!

Çünkü işin lokomotifi olan Ticaret ve Sanayi Odası’nın başkanı makamını korumak için alakası olmayan işler yapıyor. Sırf bu makam bende kalsın diye. Böyle bir şey olabilir mi? Sen kişisel hırsın nedeniyle Ordu’nun kaderi ile oynayamazsın! Ordu’nun geleceği ile kimse oynayamaz! Ben de oynayamam. Hiç kimse oynayamaz! Ben Ordu’nun geleceğini tıkarsam hemen kenara çekilirim.

 

Kesinlikle değişmeli!

Onun için Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı kesinlikle değişmelidir. Ve de Ticaret ve Sanayi Odasının Başkanı; işi bilen, aktif birinin olması lazım. Ordu’nun ticaretinde, sanayisinde etkili olan isimler alması lazım. Ordu’nun kabuğunu kırmamız, Ordu’ya yatırım getirmemiz lazım. İstanbul, Ankara’da bir sürü iş insanımız var, fabrika kurmaya yer aradıklarını söylüyor. Onlara yer sağlanması lazım. Bunu birlikte yapmamız lazım. Ben de tek başıma yapamam. Esnaf odası, ticaret odası, basını, hep beraber yapabiliriz. Ben tek başıma bir hiçim, ama Ordulu hemşerilerim ile beraber bir şeyim.

 

Ordu’yu kucaklamalı

Bu nedenle Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Ordu’yu kucaklayacak, Ordu ile birlikte olacak. Görüşü önemli değil. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanının görüşü olmaz! Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı iktidar kimse onunla çalışır. Önceliğine üyesinin hakkını, hukukunu koyar. Kendi makam hırsını değil! Öbür türle makamı al otur, bir şey yapma, suya sabuna bakma. Bu doğru bir şey değil. Eğer biz bu ili gerçekten büyütmek istiyorsak, birlikte bir şey yapmak istiyorsak, hedefi olan insanlarla olur.” Gözde Özgür/Ordu Hayat

Kaynak: Editör:
Etiketler: 'ORDU'NUN, ÖNÜNDEN, ÇEKİL!',
Yorumlar
Haber Yazılımı