ORDU'DA ÖLENLERİN YÜZDE 96'SI AŞISIZ
Haber
13 Eylül 2021 - Pazartesi 21:57 Bu haber 1576 kez okundu
 
ORDU'DA ÖLENLERİN YÜZDE 96'SI AŞISIZ
Ordu İl Sağlık Müdürlüğü bu akşam Ordu’da Covid-19 nedeniyle yoğun bakımda yatan ve vefat edenlerin ne kadarının aşısız olduğunu rakamlarla açıkladı. Buna göre Ordu’da vefat edenlerin yüzde 96’sı ya aşısız, yada aşısını tamamlamamışlar.
Sağlık Haberi
ORDU'DA ÖLENLERİN YÜZDE 96'SI AŞISIZ

Covid-19’la mücadelede aşının ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Ordu İl Sağlık Müdürlüğü, Ordu’da covid-19’dan dolayı hastanelerde yatan, yoğun bakım ihtiyacı duyan ve vefat edenler ile ilgili sosyal medyadan paylaşımda bulundu.

 

Müdürlük tarafından yapılan açıklamada, “Ordu’da Covid-19 nedeniyle hastanede yatanların yüzde 89’u, Yoğun bakımda tedavi görenlerin yüzde 96’sı, Vefat edenlerin yüzde 95.7’sinin aşısız veya eksik aşılı olduğunu biliyor musunuz? Bu tablo bize aşının gücünü gösteriyor. Keşke dememek için aşınızı yaptırın.” denildi.

 

Ordu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ortaya net bir şekilde Covid-19’la mücadelede aşının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor. Aşı olmayanların aşı karşıtlarının varsayıma dayanan açıklamaları yerine ortadaki belge ve rakamları dikkate almalarının salgınla mücadelede ne kadar önemli olduğunu ortaya koyuyor.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ORDU'DA, ÖLENLERİN, YÜZDE, 96'SI, AŞISIZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı