ORDU'DA KADIN DOKTOR VE HEMŞİRE HASTASI TARAFINDAN YUMRUKLANDI
Haber
25 Temmuz 2022 - Pazartesi 16:32 Bu haber 4318 kez okundu
 
ORDU'DA KADIN DOKTOR VE HEMŞİRE HASTASI TARAFINDAN YUMRUKLANDI
Sağlık Haberi
ORDU'DA KADIN DOKTOR VE HEMŞİRE HASTASI TARAFINDAN YUMRUKLANDI

Ordu Devlet Hastanesi’nde bir kadın doktor ve bir erkek hemşirenin bir hasta tarafından yumruklu saldırıya uğradığını söyleyen Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, “Sesimizi duyurmak için illaki ölmemiz mi gerekiyor?” dedi.

 

Sağlıkta şiddet durmak bilmiyor. Pazar akşam Ordu Devlet Hastanesi covit Acil biriminde tedavisi yapılan hasta tarafında bir kadın Hekim S.Ç., ve Erkek Hemşire S.B., yumruklanarak darp edildi. Hastanın kendisine müdahale eden polislere de saldırdığı belirtiliyor. Doktor ve hemşire iş göremezlik raporu aldı.

 

Olaya tepki gösteren Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, “Gün geçmiyor ki sağlık çalışanlarımızın maruz kaldığı vahşet haberiyle uyanmayalım. Derhal bu vahşetin önlenmesi için gereken yapılmalıdır. Darp edilen arkadaşlarımıza Türk Sağlık Sen olarak hukuksal gerekli destek verilecek ve olayın takipçisi olacağız.” dedi.

 

"VAHŞETE KARŞI YASAL DÜZENLEME YAPILMALI"

Türkiye'nin her yerinden şiddet başta olmak üzere sağlıkta yaşanan sorunların ülke gündemine geldiğini ancak Sağlık Bakanlığı’nın çare bulmak yerine seyirci kaldığını savunan Başkan Zengin, “Sağlıkta canımızı yakan, kahraman sağlık çalışanlarımızı mağdur eden onlarca sorun varken sanki bunlar yetmezmiş gibi canını dişine takarak covitle mücadele eden sağlık personelimiz şiddete maruz kalıyor. Vahşet nedeniyle sağlıkçılarımız can veriyor. Sağlıkta bu vahşetin son bulması için daha fazla zaman kaybetmeden çok ivedilikle etkin biçimde yasal düzenleme yapılması gerekiyor. Herkesi bu çağrımıza destek vermeye, çözüm için harekete geçmeye çağırıyoruz. Sağlıkta yaşanan sorunlara göz yummayın, harekete geçin, çözüm üretin!" şeklinde konuştu.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ORDU'DA, KADIN, DOKTOR, VE, HEMŞİRE, HASTASI, TARAFINDAN, YUMRUKLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı