ORDU'DA FINDIK FİYATINDA ŞOK: 23 TL'YE DÜŞTÜ
Haber
23 Eylül 2021 - Perşembe 14:05 Bu haber 1720 kez okundu
 
ORDU'DA FINDIK FİYATINDA ŞOK: 23 TL'YE DÜŞTÜ
Şensoy fındık fiyatındaki düşüşü gösteren fotoğrafı paylaştı. Ziraat Mühendisi Haluk Şensoy’un Ordu’da serbest piyasada fındık fiyatlarının şok bir düşüş yaşanarak 23 TL’ye düştüğünü gösteren fotoğrafı sonrasında üreticiler şok yaşadı.
Fındık Haberi
ORDU'DA FINDIK FİYATINDA ŞOK: 23 TL'YE DÜŞTÜ

Ordu’da 50 randıman fındık fiyatı bugüne TMO’nun yaklaşık 3 lira altında 23 lira 75kuruştan başlamıştı. Üreticiler, hafta başında başlayan yükselişin devam edeceği yönünde beklentileri ve umutları, gün içerisinde yerini şok ve öfkeye bıraktı.

 

Sabah 23,75 TL’den açılış yapan fındık fiyatlarında yaşanan şok ve beklenmedik düşüş sonrasında Ordu’da serbest piyasada 50 randıman levant kalite fındığın kilosu 23 lira ve 23,25 kuruş arasında işlem görüyor.

 

23 TL’YE TEPKİ YAĞDI

Öte yandan Ordulu Ziraat Mühendisi Haluk Şensoy, bir fındık manavının önünde fındık fiyatının 23 lira olduğunu gösteren tabelayı sosyal medyadan Foto anlıktır. Daha ne bir şey diyeceğim, daha ne bir şey yazacağım’ notuyla paylaştığı fotoğrafa yorum yazan üreticiler, “Yazıklar olsun bunca emeğimizin karşılığı bu olmamalıydı” diyerek tepkilerini gösteriyorlar.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ORDU'DA, FINDIK, FİYATINDA, ŞOK:, 23, TL'YE, DÜŞTÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı