MUHTAR KURAYLA BELİRLENDİ!
Haber
07 Haziran 2021 - Pazartesi 14:21 Bu haber 1318 kez okundu
 
MUHTAR KURAYLA BELİRLENDİ!
Ordu’da muhtar kura ile belirlendi. İkizce’de dün üç adayın yarıştığı muhtarlık seçiminde iki adayın oylarının eşit çıkması neticesinde çekilen kura sonucu Hasan Midilli muhtar seçildi.
Siyaset Haberi
MUHTAR KURAYLA BELİRLENDİ!

Ordu’da muhtar kura ile belirlendi. Ordu’da Pazar günü 9 mahallede çeşitli sebeplerden dolayı boşalan muhtarlıklar için seçim vardı. Ünye’de Yenikent ve Kaledibi Mahalleleri, İkizce’nin Diyek ve Şentepe Mahalleleri, Çaybaşı’nın İçeribükü Mahallesi, Altınordu’nun Bayramlı Mahallesi, Gölköy’ün Güzelyurt Mahallesi, Fatsa’nın Fatih Mahallesi, Perşembe’nin Boğazcık Mahallelerinde muhtarlık seçimleri yapıldı.

 

Bu seçimlerden en enteresan sonuç ise Ordu’nun İkzice ilçesinden geldi. İkzice’ye bağlı Diyek Mahallesi’nde yapılan seçimde iki aday eşit oy alınca sonucu kura belirledi. Seçimlerde 3 ay aday yarıştı. Ali İhsan Çon 20 oy alırken diğer iki aday Mustafa Midlli ile Hasan Midilli 90’ar oy aldı.

 

Eşit oy alan adaylar arasında İlçe Seçim Kurulu kararıyla yapılan kura seçiminde Hasan Midilli Diyek Mahallesi’nin muhtarı oldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MUHTAR, KURAYLA, BELİRLENDİ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı