KILIÇDAROĞLU'NA ARICILIKLA İLGİLİ DOSYA SUNDU
Haber
01 Eylül 2021 - Çarşamba 20:21 Bu haber 1894 kez okundu
 
KILIÇDAROĞLU'NA ARICILIKLA İLGİLİ DOSYA SUNDU
Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na arıcılığın sorunları ve çözüm önerilerini içeren bir dosya sunan CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “dünyada 2. sırada olduğumuz arıcılığın birikmiş sorunlarını içeren bir dosya arz ettim.” dedi.
Siyaset Haberi
KILIÇDAROĞLU'NA ARICILIKLA İLGİLİ DOSYA SUNDU

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Kemal Kılıçdaroğlu’nu CHP Genel Merkezinde ziyaret ederek arıcılığın sorunları ve çözüm önerilerini içeren bir dosya sundu. Görüşmede ayrıca hazırladıkları Spor Federasyonları ve Spor Kulüpleri Yasa Taslağı hakkında da bilgi verdi.

 

Görüşme ile ilgili açıklama yapan Adıgüzel, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu genel merkezde ziyaret ederek, dünyada 2. sırada olduğumuz arıcılığın birikmiş sorunlarını ve hükümet destekli sahte bal terörünü içeren bir dosya arz ettim. Arı görmemiş glikoz zehrini bal diye yediriyorlar.

 

Güya üretimi yasak, ama saray kararnamesi ile gümrüksüz ithalatı serbest. Güya satışı yasak, ama market raflarının 2/3 sahte bal. Önümüzdeki süreçte bu konuyu yakın takip etmeye, 72 bin arıcımızın yanında olmaya ve tüm halkımızı zehirleyen bal sahtecileri ile mücadeleye devam edeceğiz.”

 

Spor yasasıyla ilgili de konuşan Adıgüzel, “Sayın Genel Başkanımıza ayrıca, hazırlığını bitirdiğimiz Spor Federasyonları ve Spor Kulüpleri Yasa Taslağı ile ilgili de bilgi verdik. İlgili kurullarımızda değerlendirdikten sonra Türk sporunda geniş kapsamlı ve kalıcı düzenleme için hazırız. Sayın Genel Başkanımız her iki konudaki çalışmalarımız için teşekkür ettiler.”

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: KILIÇDAROĞLU'NA, ARICILIKLA, İLGİLİ, DOSYA, SUNDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı