HİSARCIKLIOĞLU'NDAN FINDIKLI EKMEĞE TAM DESTEK
Haber
21 Ekim 2021 - Perşembe 15:43 Bu haber 975 kez okundu
 
HİSARCIKLIOĞLU'NDAN FINDIKLI EKMEĞE TAM DESTEK
Yöresel Ürünler Fuarı’nda TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na Fındıklı Ekmek içerikli içerikli karikatür sunuldu Hisarcıklıoğlu; “Bu topraklardan çıkan ürünlerin değerini, önce biz bilmezsek, dış pazarlara hiçbir şekilde anlatamayız.” dedi.
Fındık Haberi
HİSARCIKLIOĞLU'NDAN FINDIKLI EKMEĞE TAM DESTEK

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) desteğiyle Antalya’da bu yıl 11'incisi düzenlenen "Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX" ANFAŞ Fuar Merkezi’nde başladı.

 

Fuarın açılışına katılan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na, Trabzon Ticaret Borsası (TTB) tarafından, Fındıklı Ekmek Projesi’ne verdiği destek ve yaptığı katkılar için çalışmayı konu edinen karikatür hediye edildi.

 

Trabzonlu sanatçı Tamer Küçük tarafından çizilen ve Rifat Hisarcıklıoğlu’nun, “İşte inovasyon bu” diyerek desteklediği Fındıklı Ekmek Projesi yenilikçi fikirlerle fındığın tüketimini arttırmak amacıyla TTB tarafından yaklaşık 10 yıldan beri uygulanıyor.

 

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na karikatür ile birlikte fındıklı ekmeklerde TTB Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk, Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan ve Genel Sekreter Nazlı Genç tarafından verildi.

 

Fuarın açılışında TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu; “Bu topraklardan çıkan ürünlerin değerini, önce biz bilmezsek, dış pazarlara hiçbir şekilde anlatamayız. Zengin olmak istiyorsanız, bölgenizi zengin etmek istiyorsanız kendi yöresel ürünlerinize sahip çıkın. Bunları araştırın, markalaştırın ve dünyaya satın. e-ticaret ve e-ihracat ile tüm dünyaya bunları gönderin. Artık iş çok kolaylaştı. Bu konularda da, hem TOBB, hem de Oda ve Borsalarımız, sizlere yardımcı olacaktır” diyerek de Fındıklı Ekmek Projesi gibi benzeri çalışmalara verdikleri önemi de ifade etti.

 

Fuarda bu yıl 76 ilden ve KKTC'den 113 oda ve borsa, 16 kalkınma ajansı, 83'ü kadın kooperatifi olmak üzere 150 kooperatif ile toplam 650'nin üzerinde katılımcı yer alıyor.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: HİSARCIKLIOĞLU'NDAN, FINDIKLI, EKMEĞE, TAM, DESTEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı