GELİR DESTEĞİ ÖDEMELERİ CUMA GÜNÜ BAŞLIYOR
Haber
05 Mayıs 2021 - Çarşamba 15:43 Bu haber 1492 kez okundu
 
GELİR DESTEĞİ ÖDEMELERİ CUMA GÜNÜ BAŞLIYOR
Ordulu fındık üreticisinin merakla beklediği haber geldi. Ne zaman ödeneceği merakla beklenen Fındıkta Alan Bazlı Gelir Desteği Ödemelerinin 7 Mayıs Cuma gününden itibaren ödenmeye başlanacağı açıklandı.
Fındık Haberi
GELİR DESTEĞİ ÖDEMELERİ CUMA GÜNÜ BAŞLIYOR

AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşcı’nın dün yaptığı, “Fındık üreticilerimiz için Alan Bazlı Gelir Destek ödemeleri yarından itibaren Maliye ve Hazine Bakanlığımız tarafından serbest bırakılacak. Hayırlı olsun.” paylaşımı Ordulu fındık üreticilerini heyecanlandırmıştı.

 

Milletvekili Taşcı’nın bu paylaşımının ardından Fındıkta Alan Bazlı Gelir Desteği ödemeleri Cuma gününden itibaren ödenmeye başlıyor. Kimlik numarasının son hanesi 8-6-4 olanlar 07 Mayıs Cuma günü saat 18.00’dan itibaren, Kimlik numarasının sonu 0-2 olanlar 10 Mayıs Pazartesi saat 18.00’dan sonra fındık üreticilerinin Ziraat Bankası’ndaki hesaplarına yatacağı açıklandı.

 

Ordu’da yaklaşık 123 bin ÇKS Belgesi olan fındık üreticisine 280 milyon Türk Lirası civarında Alan Bazlı Gelir Desteği ödemesi yapılacak. Bu mevsimde gübre ve ilaç parası konusunda sıkıntı yaşayan fındık üreticisine bu destek ödemesi ilaç gibi gelecek.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: GELİR, DESTEĞİ, ÖDEMELERİ, CUMA, GÜNÜ, BAŞLIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı