FATSA'DA BİR FABRİKA DAHA ÜRETİME BAŞLADI
Haber
07 Eylül 2021 - Salı 00:59 Bu haber 2304 kez okundu
 
FATSA'DA BİR FABRİKA DAHA ÜRETİME BAŞLADI
Fatsa’da faaliyete geçen Lider Bentonit fabrikasına hayırlı olsuna giden Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, “60 kişilik istihdamla başladıkları faaliyetlerinde istihdamlarını yıl sonuna kadar 100 kişiye çıkararak bölge insanımıza önemli bir katkı sunacaklar.” dedi.
Ekonomi Haberi
FATSA'DA BİR FABRİKA DAHA ÜRETİME BAŞLADI

Ordu’nun Fatsa ilçesinde Organize Sanayi Bölgesinde bir fabrikada daha hizmete girerek üretime başladı. İlk etapta 60 kişiyle üretime başlayan Lider Bentonit yıl sonuna kadar bu sayıyı 100 kişiye çıkaracak.

 

Yeni üretime geçen fabrikayı hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, fabrikayı gezdi, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

 

OSB'de yeni bir Fabrikanın açılmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirten Başkan Karataş, "Lider Bentonit bölgemizin önemli zenginliklerinden biri olan bentonit alanında faaliyet gösterecek. Firmamız üretiminin büyük kısmını yurt dışına ihraç ediyor. 60 kişilik istihdamla başladıkları faaliyetlerinde istihdamlarını yıl sonuna kadar 100 kişiye çıkararak bölge insanımıza önemli bir katkı sunacaklar. Yatırımcılarımıza bir kez daha teşekkür ederken, her zaman yanlarında olduğumuzu tekrar vurguluyorum. Fatsa üretiyor, Ülkemiz kazanıyor." dedi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: FATSA'DA, BİR, FABRİKA, DAHA, ÜRETİME, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı