FINDIK İŞÇİLERİ İÇİN NE TEDBİR ALINACAK?
Haber
26 Temmuz 2021 - Pazartesi 13:48 Bu haber 1453 kez okundu
 
FINDIK İŞÇİLERİ İÇİN NE TEDBİR ALINACAK?
Artan Coronavirüs vakaları, fındık sezonu öncesinde Ordu’ya gelecek olan mevsimlik fındık işçileri konusunda tedirginliğe neden oluyor. Aşılama oranının düşük olduğu yerlerden gelecek olan mevsimlik işçiler konusunda alınacak tedbirler merak ediliyor.
Fındık Haberi
FINDIK İŞÇİLERİ İÇİN NE TEDBİR ALINACAK?

Coronavirüs vaka sayısı hızla artmaya devam ediyor. Bayram tatiliyle birlikte 15 bine yaklaşan günlük vaka sayılarındaki artışın devam edeceği yönünde belirtiler tedirginliğe neden olurken, Ordu’da fındık işçileriyle ilgili alınacak tedbirler merak ediliyor.

 

Önümüzdeki hafta başlayacak fındık mevsimi öncesi aşılama oranının düşük olduğu Güneydoğu’dan gelecek fındık işçilerinin durumu tartışma konusu oldu. Bu konuda hangi tedbirlerin alınacağı ise henüz belli değil.

 

Virüse karşı en etkin mücadele olarak aşılama çalışması gösteriliyor. Ordu aşılamada yüzde 70’in üzerine çıkarak büyük başarı elde etti. Nüfusunun yaklaşık yüzde 50’sinin ikinci doz asını olmasıyla dikkat çeken Ordu, Türkiye’de nüfusa göre en fazla aşılama yapılan iller arasında ilk 15’de yer alıyor.

 

Ordu ve diğer fındık bölgesine Güneydoğu’dan fındık işçileri gelecek. Güneydoğu illeri aşılamanın en düşük olduğu bölgeler. Bitlis, Şanlıurfa, Mardin, Siirt, Diyarbakır, Muş ve Batman nüfusun en az aşılandığı yerler olarak sıralanıyor. Bu iller aşılamada henüz yüzde 40’ı yakalayamadı.

 

Ordu’da Güneydoğu’dan gelecek fındık işçileri için tedbirler alınacağı belirtiliyor. Bu konuda son kararı Ordu Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu verecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: FINDIK, İŞÇİLERİ, İÇİN, NE, TEDBİR, ALINACAK?,
Yorumlar
Haber Yazılımı