ENGİNYURT'TAN OLAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ
Haber
07 Ağustos 2022 - Pazar 21:53 Bu haber 3954 kez okundu
 
ENGİNYURT'TAN OLAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ
Siyaset Haberi
ENGİNYURT'TAN OLAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ

Gazeteci Latif Şimşek ile canlı yaşanan tartışmanın ardından Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’tan açıklama geldi.

 

TV100'de katıldığı canlı yayında Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, ile Gazeteci Latif Şimşek arasında gerginlik yaşandı. Gerginliğin kavgaya dönüştüğü olay sonrası DP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

 

Enginyurt açıklamasında şunları söyledi;

Alışmışlar korkutmaya, tehdit, baskı, susturmaya, parayla, maaşla, satın almaya, gazeteci, siyasetçi tokatlamaya, trollere saldırtmaya, PKK'lı, FETÖ'cü diye suçlamaya. Sizden korkan sizin gibi olsun. Her birimiz Hasan Tahsin olacağız. Laik ve demokrat Türkiye'ye sahip çıkacağız.”

 

Öte yandan Enginyurt’a destek açıklaması yapan DP Altınordu İlçe Başkanı Ertuğrul Koç, “Asıl mağdur olan Milletvekilimiz Cemal Enginyurt'tur" dedi.

 

Koç'un açıklaması şöyle;

Gazetecilik adı altında televizyonlara çıkıp ülkede bir şey yokmuş gibi davranıp, milletle alay edip, hakaret ediyorsun, cevabını alınca da mağduru oynuyorsun. Sonuç olarak karşınızdaki bir insan, sabır, sabırda nereye kadar, taş olsan çatlarsın. Latif Şimşek denen sözde gazeteci programın başından itibaren iktidarın savunuculuğunu yapıp, millet ittifakını teröristlerle işbirliği içindeymiş ve polisimizin, askerimizin karşısındaymış gibi göstermesi, vekilimizin tepki vermesine sebep olmuştur. Burada asıl mağdur vekilimiz Cemal Enginyurt'tur. Vekilimiz seviyoruz, her zamanda yanındayız.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ENGİNYURT'TAN, OLAYLA, İLGİLİ, AÇIKLAMA, GELDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı