ENGİNYURT: 4. DALGA KAÇINILMAZ
Haber
24 Temmuz 2021 - Cumartesi 14:04 Bu haber 1462 kez okundu
 
ENGİNYURT: 4. DALGA KAÇINILMAZ
Ağustos’ta aşılamada istenilen seviyenin yakalanamaması halinde Eylül’de yeni bir dalgalanın kaçınılmaz olduğunu söyleyen Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özgür Enginyurt, “Aşısız olanların AVM’lere girişi yasaklansa eminim herkes aşı olur.” dedi.
Sağlık Haberi
ENGİNYURT: 4. DALGA KAÇINILMAZ

Vakaların yeniden ve hızlı bir şekilde artmaya başlamasıyla birlikte 4. dalga endişesi de başladı. Sağlık Bakanlığı 10-16 Temmuz tarihleri arası 100 bin nüfusta görülen vaka oranlarını açıkladı. Tabloya göre Ordu’da günde 55 kişinin test sonucu pozitif çıkıyor. Daha önce bu rakam 50’nin altına düşmüştü. Ancak bayram haftasında vaka sayısının daha da arttığı konuşuluyor.

 

Aşılama oranlarının iyi gittiği Ordu’da henüz hedef kitlenin ancak yarısı ikinci doz aşısını olabildi. 272 bin 872 kişinin ikinci doz aşısını olduğu Ordu’da hedef Eylül ayına kadar aşılamayı tamamlamak.

 

Vaka sayılarının tekrar yükselmesi üzerine Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Özgür Enginyurt’tan uyarı geldi. Aşıyı işaret eden Engin, aşılamanın istenilen seviyede olmaması halinde 4. dalganın kaçınılmaz olacağını söyledi.

 

Enginyurt, “Vaka sayıları Kurban Bayramının getirdiği doğal hareketlilik ile artmaya başladı ve 10 binli rakamlara dayandı, mutasyonlarsa farklı sayılarla, farklı illerde görülüyor. Bu virüsün sıcak havalarda çoğalma hızı azalıyor, tek şansımızı kaçırmayalım, Ağustos Ayında istenilen oranda aşılama sağlanamazsa Eylül Ayında havaların soğumasıyla birlikte yeni bir dalga kaçınılmaz olur, lütfen aşı konusunda tereddüdü bırakalım. Aşısız olanların AVM’lere girişi yasaklansa eminim herkes aşı olur. Aşı en güçlü silahımız bunu unutmayalım” dedi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ENGİNYURT:, 4., DALGA, KAÇINILMAZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı