'BİZİM MALIMIZLA BİZE ZULMEDİYORSUNUZ''
Haber
26 Kasım 2021 - Cuma 10:22 Bu haber 1608 kez okundu
 
'BİZİM MALIMIZLA BİZE ZULMEDİYORSUNUZ''
Fındık Haberi
'BİZİM MALIMIZLA BİZE ZULMEDİYORSUNUZ''

Doların artmasına rağmen fındık fiyatının halen düşük kalmasına tepki gösteren Ziraat Mühendisi Haluk Şensoy, “Zalimler benim 10 fındığımdan 8 tanesini dolar karşılığı satıp ta, neden bunu üretene zulmediyorsunuz.” dedi.

 

12 lira seviyelerinde olan dolar karşısında sezon başından buyana yüzde 50 eriyen fındık fiyatlarına karşı aradan geçen 3 ay içerisinde 23 liradan sadece 4 lira artarak 27 liraya yükseldi.

 

Bunun yanında birde gübre, ilaç gibi maliyetlerinde katlanmasına karşın fındık fiyatındaki yok denecek artış karşısında üreticinin zararı daha çok katlandı. Bu duruma tepki gösteren isimlerin başında ise Ordulu Ziraat Mühendisi Haluk Şensoy geliyor.

 

Facebook hesabında paylaşım yapan Şensoy, “Eylül ayından itibaren dolar 50 pahalandı.. fındığımız ise 27 liraya çıkmış.. Vay be. Vay be ne çok iş olmuş.. Bu fındık ülke içinde üretilip te yine ülke içinde tüketiliyor olsa helalı hoş olsun. Yesin ucuz gene bizim halkımız diyeceğimde biz zarar etsek te. Zalimler benim 10 fındığımdan 8 tanesini dolar karşılığı satıp ta, neden bunu üretene zulmediyorsunuz halen zalimler. Artık bu maliyet artışlarından sonra fındığın hak ettiği rakam 50 liralara yaklaşmıştır.”

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: 'BİZİM, MALIMIZLA, BİZE, ZULMEDİYORSUNUZ'',
Yorumlar
Haber Yazılımı