BAŞKAN TOMAKİN: FINDIĞINI HAKKINI BİZ VERDİK
Haber
09 Eylül 2022 - Cuma 16:30 Bu haber 2993 kez okundu
 
BAŞKAN TOMAKİN: FINDIĞINI HAKKINI BİZ VERDİK
Siyaset Haberi
BAŞKAN TOMAKİN: FINDIĞINI HAKKINI BİZ VERDİK

AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Aslanlar gibi fındığın fiyatını da alım garantisini de verdi. 21 yıldır olduğu gibi yine çiftçinin hakkını, alın terinin hakkını verdi.” dedi.

AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin yaptığı açıklamada;  “AK Parti’nin 21 yılda bugün bize sıradan bir şeymiş gibi gelen nice yapılmaz denilenleri, nice olmaz denilenleri, Cumhuriyet Tarihine eş değer 80 yılda yapılanların 1 değil, 2 katı hizmetleri, demokrasi ve özgürlükleri AK Parti Genel Başkanı, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sayesinde milletimize armağan ettik dedi.

 

Başkan Tomakin şöyle dedi; “Her şeyden önce partimizin 21 yılda girdiği 14 seçimi açık ara birinci kazanması siyasi tarihimize altın harflerle yazılacaktır. Belki de ileride tarih kitaplarında okutulacak kadar değerli başarılara dolu bir 21 yıl geçirdik. Tabiri caizse AK Parti’den önce Türkiye’nin 3. Lig’de mücadele eden takımlar gibi olduğunu, 2001 yılından sonra güçlü Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sayesinde emin adımlarla, önce 2. Lige, daha sonra 1 Lige, bugün ise süper ligde mücadele eden takımlar kategorisinde mücadele ederek  2023’e bir kala yeni Türkiye sessiz devrimlerle dünyanın öncü ülkesi haline geldi.

 

Fındığını hakkını biz verdik

Bu çalışma içinde bölgemizi ilgilendiren fındığı ele alalım. AK Parti’den önce bizim fındığımız 1 dolar bile etmiyordu, 90 sentti. Siz bakmayın bugün her gün TV’lerde, gazetelerde, çığırtkanlık yapıp bol keseden atanlara, ben olsaydım 75 TL verirdim diyenlere. Dünya Lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 30 Temmuz’da Ordu Cumhuriyet meydanında sizin karşınıza çıktı. Aslanlar gibi fındığın fiyatını da alım garantisini de verdi. 21 yıldır olduğu gibi yine çiftçinin hakkını, alın terinin hakkını verdi dedi.

 

Kırtasiyelerde bulunamayan kitap kuyruğu vardı

Genç kardeşim, sen daha ilkokula başlarken ebeveynlerin kitapçı, kitapçı dolaşarak senin okul kitaplarını tamamlamaya çalışırdı. Çünkü kitaplar bulunmazdı. Kırtasiyeciler önünde bulunamayan kitap kuyruğu vardı. Şimdi öyle mi? Sen daha okula başlamadan kitapların liseye kadar sıranın üzerinde hazır... Üniversite okuyan gençlerimiz için yurtlar son teknoloji ile donatılmış 3 yıldızlı otel konforunda. Her ile üniversite kuruldu.  Gençlerimiz şimdi teknolojide, bilimde dünya ile yarışıyor.

 

Sağlıkta devrim oldu

Hastanelerimiz içler acısı idi. SSK Genel Müdürü vardı şimdi CHP Genel Başkanı, batırmış, iflas ettirmişti kurumu. Eğer paran varsa doktorlarımızın özel muayene hanesine gider öyle, sıra bulurduk. Bunlar şaka değil 20 sene öncesinin Türkiye’sinde biz böyle yaşıyorduk. Yani paran varsa sağlık hizmetlerinden yararlanıyorduk. Şimdi öyle mi genç kardeşim? İstediğin hastanede muayene oluyor, istediğin eczaneden ilacını alıyorsun. Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan‘ın ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ sözü onun sağlıktaki inanılmaz devrimi ile hayat buldu.

 

Eski Türkiye’ye dönmek istiyorlar

6‘lı masa oldu şimdi 7’li masa, artık saklamıyorlar, bakanlık ta veriyorlar. Genç kardeşim Türkiye koalisyonlar döneminde neler çekti sor annene, babana, bak yakın geçmişe araştır. Sadece 1991 – 2002 yılları arasında 11 yılda 11 Hükümet yıkılmış, yeniden kurulmuş. Yeniden eski Türkiye’ye dönmek için kolları sıvamışlar. Yeniden eski Türkiye’ye dönmemek için milletimizin teveccühü Allah’ın izni ile güven ve istikrarı, bolluk ve bereketi, demokrasi ve insan haklarını, sessiz devrimleri, kısacası yepyeni bir Türkiye’nin kapılarını Dünya’ya açan Dünya Lideri, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Liderliğinde yolumuza devam edeceğiz. Durmak yok yola devam,  diyoruz.” dedi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: BAŞKAN, TOMAKİN:, FINDIĞINI, HAKKINI, BİZ, VERDİK,
Yorumlar
Haber Yazılımı