BAŞKAN TAVLI: FIRÇA YENİLECEK İŞLERE BULAŞMAM!
Haber
21 Ocak 2022 - Cuma 16:23 Bu haber 1060 kez okundu
 
BAŞKAN TAVLI: FIRÇA YENİLECEK İŞLERE BULAŞMAM!
Ordu Gündemi Haberi
BAŞKAN TAVLI: FIRÇA YENİLECEK İŞLERE BULAŞMAM!

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ünye’de AK Parti oylarının düştüğü iddialarına, “Burada algı oluşturmak isteyenler var. Aslında iddiaların dikkate alınır bir tarafı yok.” diyerek yanıt verdi.

 

Ünye Kent Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni, Haftanın Yorumu Moderatörü Musa Özgür Kıroğlu, Ünye Kent Gazetesi sahibi Gazeteci Ali Öztürk ve Oney Flash FM İmtiyaz Sahibi Hakan Korkmaz’ın her hafta Cuma günleri sunduğu Haftanın Yorumu programına konuk olan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 

Gazeteci Musa Özgür Kıroğlu’nun, “Ünye’de AK Parti oylarının düştüğü, bu nedenle Genel Merkez’e çağrıldığınız ve burada tepki gördüğünüz iddiaları var. Doğru mu, bu iddialarla ilgili ne diyorsunuz? sorusunu yanıtlayan Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı şu açıklamayı yaptı:

 

-“Fırça yenilecek işlere bulaşmam, o işleri de yapmam” -

“Ben fırça yenilecek işlere bulaşmam, o işleri de yapmam. Karşımdan o saygısızlığı görecek bir pozisyona kendimi düşürecek eylem ve faaliyetler içerisinde bulunmamaya özen ve gayret gösteririm. Bizim de büyüklerimiz sağ olsunlar, onlara nezaketsizlik ve saygısızlık noktasında hassasiyet göstererek bu durumlara düşmediğimiz için onlarda hiçbir zaman bizlerden sevgilerini esirgememişlerdir. Desteklerini esirgememişlerdir.

 

-Genel Başkanvekili Kurtulmuş’un İstanbul’daki yoğun programı nedeniyle görüşemediler –

Özellikle Ankara ziyaretimizde Genel Başkanvekilimiz Prof. Dr. Numan Kurtulmuş beyde ziyaret programımızdaydı. Fakat İstanbul’daki yoğun programları nedeniyle kendilerine o ziyareti gerçekleştiremedik.

 

Aynı zamanda Genel Merkez’de Yerel Yönetimlerden Sorumlu olan Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Özhaseki ki kendisi yıllarca belediyecilik yapmış başarılara imza atmış çok kıymetli bir büyüğümüzdür, ziyaret ettik. Ziyarette ilçemizin meselelerini istişare ederek, onların önerilerini ve fikirlerini değerlendirmek, kendimizi yol ve yordam edinmek ve tecrübe edinmek noktasında istişarelerde bulunduk. Çok keyifli ve yararlı bir sohbet oldu. Bizleri sıcak bir şekilde karşılayıp engin tecrübelerinden faydalandırırken, aynı zamanda da nezaketli ve sevgi içinde bizleri karşılamasından ve misafir etmesinden dolayı Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Özhaseki beye teşekkür ediyorum.

 

-“Algı oluşturmak isteyen bazı şer gruplar olabilir” -

Burada algı oluşturmak isteyen bazı şer guruplar olabilir. Samimiyetsiz insanlar olabilir. Bir defa öyle bir şey olsa, orada Genel Başkan Yardımcımız kendi sosyal medya hesabından ziyareti paylaşmaz. O nezaketi, sevgisini bizlere ifade etmezdi. Bu tür yalanların aslında dikkate alınır bir tarafı bile yok.

 

-Yüzde 60’lardan yüzde 28’lere gelen oy oranı açıklamalarına çocuklar bile güler”  -

Oy oranından bahsedilmiş, yüzde 60’lardan yüzde 28’lere düşüldüğü söylenmiş. Buna çocuklar bile güler. Ünye’de biz bu süreçte nelerin değer bulması, nelerin belli bir noktaya oturması noktasında gayret ettiğimize hemşerilerimiz hem şahitler, hem de bununla ilgili teveccühlerini sürecin içinde oturduğumuz sohbetler esnasında bize de ifade ediyorlar. Bu arkadaşların da bunu çok iyi bildiğini gayet iyi biliyorum.

 

-“Oyun düşmesini bir yana bırakın üstüne koyarak artıyor” -

Geldiğimiz günden bu yana bırakın oyun düşmesini, her yıl içerinde üstüne koyarak artığını özellikle net bir şekilde ifade etmek istiyorum. Gene Merkezin anketi bize ulaştırıldığında bir önceki yıla göre bile yüzde 2,5 oranında artışın daha olduğunu belirtmek istiyorum.

 

-“İsteyen gelsin, ispatlarız” -

Ankette görüyoruz. Çok iyiyiz. İlle bunun açıklanması gerekirse bunu da yaparız. Ama Genel Merkez’in yaptığı anket çalışmalarında başladığımız günden bugüne kesinlikle ve kesinlikle isteyene gelsin bunu ispatlarız. Orada belgesiyle hazır. Bunları biz yazıp, düzmüyoruz. Genel Merkez araştırıyor, dosyalıyor.

 

-“Spekülatif şeylere mahal vermesin diye açıklamasını dahi yapmadım” -

Yok efendim şöyle oldu, böyle oldu gibi spekülatif şeylere mahal verilmesin diye hiç açıklamasını dahi yapmadım bu zamana kadar. Geldiğimiz günden bugüne Allah’a şükürler olsun istikrarlı bir şekilde hemşerilerimizin teveccühünün arttığını görmek bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Bu durum, Ankara’da da bize sevgiyle bakışın artmasına vesile oluyor.” Ünye KENT Haber

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, TAVLI:, FIRÇA, YENİLECEK, İŞLERE, BULAŞMAM!,
Yorumlar
Haber Yazılımı