BAŞKAN ERBAŞ ORDU'DA CUMA NAMAZI KILDIRDI
Haber
23 Eylül 2022 - Cuma 23:33 Bu haber 2230 kez okundu
 
BAŞKAN ERBAŞ ORDU'DA CUMA NAMAZI KILDIRDI
Ordu Gündemi Haberi
BAŞKAN ERBAŞ ORDU'DA CUMA NAMAZI KILDIRDI

Çeşitli programlara katılmak üzere geldiği Ordu’da Ulu Cami'de "Helal Kazanç ve Alın Teri" konulu hutbe irad eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Helal kazanç, maddi yönden yükselirken, manevi olarak tükenmemektir.” dedi.

 

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, çeşitli programlara katılmak üzere Ordu’ya geldi. Ordu’daki programına, Altınordu Müftülüğünce Bucak mahallesinde açılan Köprübaşı 4-6 Yaş Kur’an Kursu’nun açılışını gerçekleştirerek başlayan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, daha sonra Altınordu ilçesine bağlı Düz Mahallede yapımı tamamlanan Diyanet Gençlik Merkezi’nin hizmete açılış programına katıldı.

 

Altınordu ilçesine bağlı Bahçelievler mahallesindeki Ulu Cami'de "Helal Kazanç ve Alın Teri" konulu hutbe irad eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, hutbenin ardından Cuma namazını kıldırdı.

 

Hutbede Erbaş, “Helal kazanç, maddi yönden yükselirken, manevi olarak tükenmemektir. Hırs ve tamahın esiri olmamak, boynunda hiçbir kulun vebalini taşımamaktır. Helal kazanç, yalan, hile ve aldatmadan kaçınmak, haram lokmayı, mideyi yakıp kavuran bir kor gibi görmektir. Ne acıdır ki modern zamanlar iş ve ticaret ahlakını da olumsuz etkiliyor. Dürüst, güvenilir, helal-haram hassasiyeti olan, işinin ve işçinin hakkını gözetenlerin sayısı elbette çoğunlukta. Ancak bunun yanında sadece maddiyat odaklı düşünenlerin, daha fazla kazanmayı hayatın gayesi sananların sayısı da artıyor. Çalışma ve ticaretin de bir imtihan, işini layıkıyla yapmanın da bir ibadet olduğu bazen göz ardı ediliyor” dedi.

 

Ulu Cami Diyanet Gençlik Merkezi'nin açılışını da gerçekleştiren Erbaş, 4-6 yaş Kur'an kursunu gezerek çocuklara oyuncak hediye etti.

 

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Ulu Cami’nin altına Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan kütüphaneyi de ziyaret etti.

 

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın programına, Vali Tuncay Sonel, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin, İl Müftüsü Dr. İsmail Çiçek, Altınordu Müftüsü Abdullah Söylemez eşlik etti.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: BAŞKAN, ERBAŞ, ORDU'DA, CUMA, NAMAZI, KILDIRDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı