BAŞKAN AKÇA'DAN TMO ORDU İL MÜDÜRÜNE SERT TEPKİ
Haber
25 Eylül 2022 - Pazar 15:43 Bu haber 3458 kez okundu
 
BAŞKAN AKÇA'DAN TMO ORDU İL MÜDÜRÜNE SERT TEPKİ
Fındık Haberi
BAŞKAN AKÇA'DAN TMO ORDU İL MÜDÜRÜNE SERT TEPKİ

TMO Ordu Müdürü Mehmet Güney’i hedef alan Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, “3 ay sonra emekli olacağım diye kuruma sahip çıkmıyorsunuz. Gelene gidene bağırıp hakaret ediyorsunuz.” dedi.

 

22 Ağustos’ta fındık alımına başlayan Toprak Mahsulleri Ofisi’ne fındık vermek isteyen üreticiler, depo ve personel yetersizliği gibi karşılaştıkları problemler nedeniyle mağduriyet yaşıyorlar.

 

TMO’da üreticilerin karşılaştığı sorunlara tepki gösteren Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, sezon başında kendilerine verilen sözlerin hiçbirinin tutulmadığını söyledi.

 

TMO’da üreticilerin yaşadığı sıkıntıların bitmediğini söyleyen Başkan Akça, “Sezonun başında bize dendi ki, depomuz hazır, işçimiz hazır. Hiçbir sıkıntımız yok. Yarın talimat verdikleri an hemen alıma başlarız dendi. İlk etapta 7 depo açıldı. Peşinden bu sayı 12 oldu. Ama sıkıntılar başladı. Ulubey ilçesinde vatandaş sırasını almış, sabaha karşı fındığını yüklemiş, depoya götürmüş bekliyor. Saat 8 olmuş, saat 10.30 olmuş, en az tane vatandaş beni arıyor, ‘başkanım alım yok. Mağdur olduk’ kimsenin kendi özel aracı yok ki. Vatandaş araç tutuyor TMO’ya fındık getiriyor. Orada duran araç her saat ücret yazıyor. Üretici için bu büyük para.”

 

TMO Ordu Müdürü Mehmet Güney’i sert sözlerle eleştiren Başkan Akça, “3 ay sonra emekli olacağım diye kuruma sahip çıkmıyorsunuz. Gelene gidene bağırıp hakaret ediyorsunuz. Az dirayetli olmazsak başımıza iş alacağız. Biz kendimiz için bir şey mi istedik. Tanıdığımız var aradan fındığını al mı dedik? Vatandaşın çilesi, sıkıntısı var. Vatandaşın okula göndereceği çocuğu var. Düğün yapmış borcu var. Bankadan kredi çekmiş. Bu insanlara, bu üreticiye yardımcı olun.”

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: BAŞKAN, AKÇA'DAN, TMO, ORDU, İL, MÜDÜRÜNE, SERT, TEPKİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı