ALPER ÇIRAKLI HOCA'YA ÖNEMLİ GÖREV
Haber
22 Ocak 2022 - Cumartesi 13:33 Bu haber 2030 kez okundu
 
ALPER ÇIRAKLI HOCA'YA ÖNEMLİ GÖREV
Spor Haberi
ALPER ÇIRAKLI HOCA'YA ÖNEMLİ GÖREV

Ordu Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Alper Çıraklı, Türkiye Hentbol Federasyonu Sağlık Kurulu Üyesi olarak görevlendirildi. Başarılı doktor aynı anda Ulubey Ohtamış Basketbol Kulübünün Basın Sözcülüğü görevini yürütüyor.

 

Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Alper Çıraklı’ya önemli görev. Çıraklı, Hentbol Federasyonu Sağlık Kurulu Üyeliğine getirildi.

 

Akademik çalışmasının yanı sıra sosyal faaliyetlerde de yer alan Doç. Dr. Alper Çıraklı, Ordu Ulubey Ohtamış Basketbol takımında yöneticilikte yapıyor.

 

ALPER ÇIRAKLI KİMDİR?

Doç. Dr. Alper Çıraklı 1984 yılında Ankara’da doğdu. Ortaokul eğitimini 1999 yılında Ünye Anadolu Lisesi’nde, lise eğitimini ise 2002 yılında Ordu Fen Lisesi’nde tamamladı. 2008 yılında Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden derece ile mezun oldu. Aynı yıl Tıpta Uzmanlık Sınavı neticesinde Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’nda uzmanlık ihtisasına başladı ve 2014 yılında tamamladı.

 

Mecburi Hizmet sonrası 2016 yılında Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’na “Yardımcı Doçent/Doktor Öğretim Üyesi” olarak atandı. 2018 yılında “Doçent” ünvanı aldı. Halen Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’nda akademik çalışmalarına devam etmekte birlikte, T.C. Sağlık Bakanlığı-Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bölge halkına sağlık alanında hizmet vermektedir.

 

Doç. Dr. Alper Çıraklı, Türk Ortopedi ve Travmatoloji Derneği (TOTBİD) Kemik ve Yumuşak Doku Tümörleri Şubesi, Türk Ortopedi ve Travmatoloji Eğitim Konseyi (TOTEK), Türk Ortopedi ve Travmatoloji Derneği (TOTDER), Türk Ortopedik Araştırma Konseyi (TOAK), Türkiye Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği (TUSYAD) Eklem Kıkırdak Kurulu, Kemik ve Eklem Cerrahisi Derneği (KECD), Omuz ve Dirsek Cerrahisi Derneği (ODCD), Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Derneği, Ekstremite Rekonstrüksiyonu ve İlizarov Yöntemleri Uygulama Geliştirme Derneği (ASAMİ TÜRK), Çocuk Ortopedisi Derneği (ÇOD) ve Ordu Fen Lisesi Mezunlar Derneği üyesidir.

 

Doç. Dr. Alper Çıraklı, Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda görevli Çocuk Nörolojisi Yandal Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Sevgi Çıraklı ile evli olup 2 kız çocuk babasıdır.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ALPER, ÇIRAKLI, HOCA'YA, ÖNEMLİ, GÖREV,
Yorumlar
Haber Yazılımı