ADIGÜZEL ULUBEY'DEKİ TAŞ OCAĞI'NA MÜDAHALE ETTİ
Haber
27 Kasım 2021 - Cumartesi 14:54 Bu haber 1925 kez okundu
 
ADIGÜZEL ULUBEY'DEKİ TAŞ OCAĞI'NA MÜDAHALE ETTİ
Ordu Gündemi Haberi
ADIGÜZEL ULUBEY'DEKİ TAŞ OCAĞI'NA MÜDAHALE ETTİ

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Ulubey Güvenyurt’taki taş ocağına yerinde müdahale etti.  Taş ocağına giden ve yetkili kimseyi bulamayan Adıgüzel, taşocağının çalışma izni ve ruhsatı olmadığını, Ulubey ve Ordu Büyükşehir Belediyesi araçlarının ve şoförlerinin kullanıldığını söyledi.

 

Ulubey Güvenyurt Mahallesi'ndeki taşocağının ruhsatsız çalıştığı ihbarı üzerine hemen taşocağına giden Adıgüzel, karşılaştığı tabloya tepki gösterdi. Taşocağında çalışanların belediye personeli olduğu ve araçların da Ulubey ve Ordu Büyükşehir Belediyesi'ne ait olduğunu dile getirdi.

 

"Ruhsatlı olsa tabela olurdu"

Taşocağına giderek burada bir açıklama yapan Milletvekili Adıgüzel, şunları söyledi;

"Ulubey Güvenyurt Mahallesi'nde Ordu Sivas karayolu ile dere arasındaki dar alanda Taş Ocağı faaliyeti var.  Buranın ruhsatsız olduğu haliyle çevre etüdünün de yapılmadığı ihbarı geldi. Alanda Ulubey CHP İlçe başkanımız Adnan Güzelordu ve Ordu Çevre Derneği başkan yardımcısı Coşkun Özbucak ile inceleme yaptık. Girişte bir şantiye tabelası göremedik. Ruhsatlı olsa tabela olurdu. Dere yatağının bozulduğunu ve karayolunun altının da oyulduğunu gördük. Bu duruma hadi Ordu Valiliği göz yumuyor da, bunu karayolları da mı görmüyor?  Çalışanlara sorduğumuzda konuşmak istemediler. Hem şantiyede, hem yollarda çok sayıda Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ulubey Belediyesi adına çalışan kamyonlar gördük. Ordu Büyükşehir çalışanı şoförler vardı. İş makinesi çalışanları il dışından bir özel firma adına çalıştıklarını söyledi.  Burada ruhsatsız olduğu iddia edilen işletmede, Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ulubey Belediyesi ve özel firma arasında gayri nizamı bir ilişki olduğu kesin.

 

"Hesabını birlikte ödersiniz"

Ruhsatsız olması demek çevre etüdü yapılmamış demek. Ruhsatsız olması demek buradan elde edilen paranın kayıt dışı olması ve birilerinin doğrudan cebine girmesi demek. Şantiyenin sorumlusu kim diye sorduğumuzda, AKP'li Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan olduğu söylendi.

 

Daha önce de Ulubey girişindeki yasadışı taşocağı için Ulubey Belediyesine bakanlık emri ile valilik tarafından ceza yazılmış bu belediye başkanı gelen yazıya ve kendisine tebliğ eden Ulubey kaymakamına posta koymuştu. Yine bu Ulubey Belediye başkanı yurtdışına insan kaçakçılığı yapmış ne valilik ne savcılık işlem yapmamıştı.

 

Ordu Valisini ve Cumhuriyet savcılarını bir kere daha göreve davet ediyorum. Buradan açıkça uyarıyorum. Gereğini yapmayanlar ortak olanlardır. Gün olur devran döner, hesabını birlikte ödersiniz.” Kaynak: Ordu Hayat Gazetesi

Kaynak: Editör:
Etiketler: ADIGÜZEL, ULUBEY'DEKİ, TAŞ, OCAĞI'NA, MÜDAHALE, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı