ADIGÜZEL: FINDIK FİYATI 35 TL OLMALI
Haber
10 Haziran 2021 - Perşembe 15:13 Bu haber 1483 kez okundu
 
ADIGÜZEL: FINDIK FİYATI 35 TL OLMALI
Mecliste fındıkla ilgili konuşan CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, fındıkta 35 liranın altında fiyatın ihanet olacağını savunarak, “beklenen, halkın ve vekillerin talebi yönünde 35 TL bir fiyat açıklamasıdır.” dedi.
Fındık Haberi
ADIGÜZEL: FINDIK FİYATI 35 TL OLMALI

Yaklaşan fındık sezonu öncesinde fiyat tartışmaları yeniden başladı. CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel Meclis’te yaptığı konuşmada fındığı konuştu. Fiyatın 35 lira olmasını isteyen Adıgüzel, bölgenin beklentisinin bu yönde olduğunu söyledi.

 

Fındıkta bu yıl da taban fiyatı ve 35 TL’yi ilk dillendiren liderin Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu ifade eden Adıgüzel, “Milli ürünümüz fındığı geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ilk dile getiren ve 35 TL bir taban fiyatı ilk söyleyen lider Sn. Kemal Kılıçdaroğlu olmuştur. Ardından Ak Parti Giresun ve Ordu vekilleri 30 TL, Demokrat Parti de 35 TL fiyat istemiştir.”

 

Fındıkta çetelerin boş durmadığını söyleyen Adıgüzel, “Bu arada haberler geliyor. Uluslararası bağlantılı yerli çeteler de boş durmuyor. El altından, yer altından fındığa düşük fiyat çalışması yapıyorlar. Bu vampirler, 3-5 kuruş komisyon için bu ülkenin milyarlarca lirasını, yabancı şirketlere peşkeş çekmeye utanmayan, yüzsüzlerdir. Bunlar bu milletin parasını dışarıya akıtan vatan hainleridir.”

 

TMO’yu hedef alan Adıgüzel, Bunlarla iş tutan TMO veya bakanlık yetkilileri de, bunlarla aynı yerdedir. Şimdi beklenen, halkın ve vekillerin talebi yönünde 35 TL bir fiyat açıklamasıdır. Sn. Erdoğan da açıklayacağı fiyat ile bu emek ve ihanet ikileminde tarafını belli edecektir.”

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ADIGÜZEL:, FINDIK, FİYATI, 35, TL, OLMALI,
Yorumlar
Haber Yazılımı